Enderova hra

endersgame

   Film podle stejnojmenné, velmi čtivé a cenami ověnčené, knihy Orsona Scotta vzbudil mnohá očekávání, a natěšení fanoušci této vynikající série (i když film přenáší na plátno "pouze" první knihu) se povětšinou nemohli dočkat uvedení do kin. Ostatní diváci však také nepřišli zkrátka -  film měl slušnou propagaci, pěkné herecké obsazení a lákavé akční trailery. Jak to nakonec dopadlo, už vám povím níže...

Sci-Fi / Dobrodružný, 2013, USA

63%

Číst dál: Enderova hra

Hobit: Neočekávaná cesta

hobit

    Hobit neočekávaná cesta se stala spíše neočekávanou nudou. Přiznám se, že jsem knihu nečetl, ale po shlédnutí filmu nemám nejmenší důvod pochybovat o tom, že Jackson skutečně na filmové plátno přepsal celou knihu s každou pomlčkou tak, jak to často tvrdí kritiky filmu. Nemusí to být asi nutně špatně, ale rozhodně to vyžaduje trpělivost, nebo lépe specifického diváka.

Fantasy, 2012, USA / Nový Zéland

3-5

Číst dál: Hobit: Neočekávaná cesta

Prometheus

prometheus   Návrat jednoho z králů děsivé atmosféry a režiséra který stál za zrodem jednoho z nejslavnějších univers, universa vetřelce, se vrací po desetiletích na plátna s žánrem ve kterém se mu podřilo to, co jenom málokomu. Sci-Fi prometheus, očekávaná, diskutovaná a nenechávající fanoušky chladné, po dlouhé době konečně k vidění v našich kinech...

 

Sci-Fi / Akční, 2012, USA

3 5

Číst dál: Prometheus

District 9 (Archiv)

district9   !! článek archivu 09/09. Může být omezena vypovídající hodnota !! Když v roce 2005 představil režisér Neill Blomkamp svůj krátkometrážní snímek "Alive in Joburk" (dnes k vidění na youtube) bylo poměrně jasné, že koncept bude předělán na celovečerní film. O 4 roky později přichází do kin snímek District 9, a do světa filmu po dlouhé době přináší jistou míru originality, nápad a stává se adeptem na jeden z nejlepších, né-li vůbec zatím nejlepší filmový počin roku 2009.

 Sci-Fi/Drama/Akční, 2009, USA, Nový Zéland

5 5

Číst dál: District 9 (Archiv)

Wall-E (Archiv)

wall e   !! článek archivu 11/08. Může být omezena vypovídající hodnota !! Inteligentní pohádka o inteligentních robotech kteří navzdory odlišným úkolům ke kterým byli vytvořeny nacházejí lásku, v krásně animovaném dokonale jednoduchém příběhu, na pozadí už né tak jednoduchém Sci-Fi prostředí zabaleného do hezkého papíru, aby jej pochopila i ta nejlmladší vrstva návštěvníků, navzdory očekávání a faktu, že rodinný dojáky nejsou to nejoblíbenější jsem byl nadšen.

Animovaný/Sci-Fi, 2008, USA

5 5

Číst dál: Wall-E (Archiv)

Další články...

  1. Andromeda Strain, The (Archiv)
    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome