Do jisté míry geniální hry...

djgh   Naprosto jednoduché... stejně jako spousta lidu i já si občas zahraji nějakou tu gamesku. Jako menší, jsem hrál více než občas a pod rukama mi prošlo spousta titulů. Protože jsem už jako začínající hráč měl na kvality počítačové hry velmi vysoké nároky, už v útlém věku jsem odfiltroval kvanta průměrných a podprůměrných titulů a v povědomí mi zůstávali ty kvalitnější dílka. Dnes na hry nahlížím ještě náročněji a když nějakou tu hru začnu hrát, musí to být opravdu něco extra aby mě to nepustilo a já dílko dohrál do zdárného konce. Na hrách obvykle hledám něco inovativního, nějaký ten element, který hru odlišuje od průměru.

 Poslední aktualizace 19.02.2012

 

   Gamesky zde vypsané můžete považovat za jakýsi TOP žebříček ale není. Hodnocení hry je velmi subjektivní záležitost a z toho důvodu nemusí mít někdo na zde uvedenou hru stejný názor jako mám já. Každopádně ale budeme-li už konečně akceptovat odvětví herního průmyslu stejně jako např. filmového, nebo knižního, dílka zde vypsaná opravdu stojí za to vyzkoušet. Tedy hledáte-li kvalitní hru k zahrání, můžete si být jisti, že zkusíte-li nějakou zde vypsanou, určitě to nebude propadák.

   Jsem si ovšem jistý, že existuje mnoho obdobně kvalitních titulů které jsem neměl tu čest vyzkoušet ať už z důvodu stáří hry, nebo žánru který nepreferuji anebo se ke mě prostě nedostala či jsem ji z nějakého důvodu vyřadil ze svého zájmu.

   Pokusím-li se trochu zglobalizovat výběr her do tohoto "seznamu", dostane se sem hra která buďto uchvátí svou hratelností, přináší do herního odvětví výrazné inovace nebo se o ně pokouší (originalita), případně disponuje nějakým elementem jež výrazně vybočuje z průměru (např. kvalitou, rozsáhlostí a logičností příběhu). To znamená, že sem může přijít třeba SPORE, protože i přesto že se nejedná o kdovíjakou bombu, má ještě snesitelnou hratelnost, hra bude nějakou chvilku bavit a k tomu přináší do herního odvětví výrazné inovace. Naopak například Wolfenstein 3D se sem nedostane, i přesto, že obsahuje výraznou inovaci (první náznaky 3D grafiky v reálném čase) avšak jinak je to pouze prostoduchá střílečka a ona inovace je z mého pohledu považována pouze za logický vývoj bez nutnosti vymyšlení této inovace. Toť asi vše k nástinu toho, co zde můžete očekávat.

 

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome