Do jisté míry geniální hry...

 

   Stručná charakteristika:

   3D FPS akce vycházející ze světa Sci-Fi filmů Alien a Aliens, s přídavkem postavy Predátora ze Sci-Fi Predátor. Disponuje možností hry za 3 diametrálně odlišné charaktery, kterým hráč musí specificky přizpůsobit styl hry (člověk, vetřelec, predátor). Design úrovní poměrně rozmanitý, od externích prostor přes mimozemské i pozemské lodi až po planetární kolonie a aliení "hnízda".

 

 

   Aliens versus Predator (1999)

 

   Ačkoliv před AvP existuje zhruba okolo 12ti dalších jednotlivých her čerpajících z dané tématiky, až vyspělý engine Aliens vs. Predator umožnil vyždímat potenciál vetřelčího universa na 100%, respektive zejména pak v oblasti atmosféry, kde hra doposud nepoznala pokořitele.

     Aliens vs. predator je celkem jednoduchá hra, víceméně by se jednalo pouze o nadprůměrnou střílečku, jež by prošla bez povšimnutí, avšak svoje místečko v této malé "hall of fame" si zasluhuje díky atmosféře jež se dostaví při hře za mariňáka a trochu méně i za predátora. Jedná se totiž skutečně o doposud nepřekonaný atribut, tedy lekali-li jste se u Dooma 3, věřte, že jeho atmosféra na AvPčko nedosahuje ani z 20%. Myslíte, že Dead Space je vrcholem lekání a strachu? Mohu říci jen, že kdo nehrál AvP, ten nepoznal co je to skutečná atmosféra.

 

   avp1s   avp2s

 

   Jak je Alien vs. predátor jednoduchá hra, tak bude i stránka o ní krátká, těžko bych zde mohl vypisovat dlouhé výpisy originalit a inovací, jde tu skutečně zejména o onu atmosféru kterou hra dokáže navodit, avšak to stačí k tomu, aby se hra zapsala zlatým písmem do historie.

 

 

   Zajímavosti, vydavatel:

  • Historie her s tématikou universu vetřelce se datuje někam k roku 1985, avšak až Aliens vs. Predator z roku 1999 skutečně posouvá hranice . Jedná se o prvního "moderního" vetřelce jež otevírá brány pro vývoj mnohem rozsáhlejších her jako jsou AvP 2, AvpP 2 Primal hunt...
  • Obecně platí většinový názor, že AvP 2 je lepší hra než-li AvP, respektive, že se jedná o AvP dovedené k dokonalosti. Osobně jsem však toho názoru, že AvP 2 nepřekonává AvPčko ani v hratelnosti a zdaleka ani v nastolené atmosféře, jedná se z mého pohledu pouze o průměrnou hru.
  • Nároky hry: 200Mhz CPU, 32Mb RAM, DirectX 6.0 grafická karta
  • Vydavatel: Sierra Entertainment, Vývojáři: Rebellion Developments (1992-), Rok vydání: 1999
  • Průměrná hodnocení: 80% - 95%

 

avp3s   avp4s  

 

   Co nového hra přináší:

   Jedná se zejména o atribut atmosféry jež připomíná atmosféru srvival horror hry kde každá herní smrt, je jen krůček od infarktu v reálném životě ;). Nejedná se o úplnou novinku, ale hra disponuje modelem poškození umožňujícím odtrhávat za doprovodu litrů krve končetiny. Za zmínku stojí také možnost zničit střelbou, nebo výbuchy různé lékarničky, munici apod. které byste jinak mohli sebrat.

 

 

   Herní linie počínaje 1999

 

Aliens versus Predator (1999) Aliens versus Predator 2 (2001)
avp5 avp2001s
Aliens versus Predator (2010) AvP: Colonial Marines (2012)
avp2010s avpcolmars

 

 

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome