Změna a zjištění MAC adresy (Archiv)

   !! článek archivu 10/08. Může být omezena vypovídající hodnota !! Jak zjistit MAC adresu síťové karty a jak MAC adresu změnit pod OS Windows? Existuje více možností, my si popíšeme změnu adresy skrze registry Windows v krátkosti krok za krokem.

 

   Jak zjistit MAC adresu síťové karty a jak MAC adresu změnit pod OS Windows? Existuje více možností, my si popíšeme změnu adresy skrze registry Windows v krátkosti krok za krokem.

 

  •     Pro zjištění MAC (fzyické adresy) použijeme příkazový řádek a příkaz ipconfig /all

   Klikneme na Start/Programy/Příslušenství/Příkazový řádek  a zde napíšeme příkaz ipconfig /all a potvrdíme entrem. Z výpisu který se zobrazí můžeme mimo jiné vyčíst MAC adresu (Fyzická Adresa) a název síťového adaptéru který budeme dále potřebovat ke změně adresy viz obr. 1.

obr 1

  •  Pro změnu MAC (fyzické adresy) použijeme editor registrů Windows

   Klikneme na Start/Spustit a do pole "Otevřít:" napíšeme příkaz regedit a potvrdíme entrem. V okně editoru registru budeme postupně rozklikávat tyto klíče:

   HKEY_LOCAL_MACHINE

      SYSTEM

         CurrentControlSet

            Control

               Class

                  {4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002bE10318}

   Zde bude několik klíčů s názvy 0000 - 0012, nicméně počet není předmětný, liší se prakticky PC od PC. tyto klíče je zapotřebí jednotlivě naklikat a sledovat hodnoty které se vypíší v pravé části okna, kde hledáme hodnotu DriverDesc  u které bude název Vašeho síťového adaptéru viz. obr.2.

obr2

   Pokud jste nalezli je nutné vytvořit zde novou hodnotu, to uděláme tak že klikneme pravým myšítkem kdekoliv v prostoru pravé části okna objeví se položka Nový, tuto rozbalíme a klikneme na Řetězcová hodnota. Tuto hodnotu Pojmenujte NetworkAddress. Pokud máte vytvořeno, klikněte na hodnotu 2x levým tlačítkem myši a do poole "Údaj hodnoty" zadejte novou adresu ve tvaru např. 00AA00AA00AA. Pravidla a tvary MAC adresy níže. Nyní již stačí pouze restartovat PC a MAC adresa je změněna.

  • Tvar MAC adresy

   Délka adresy je 12 znaků a obsahovat může znaky 0-9 a A-F dále MAC adresa nesmí být stejná s jinou adresou v lokální síti.

   Příklad adresy: 0016E6DDEE15

   Jak změnit MAC ve Win 98/ME zde: http://www.klcconsulting.net/Change_MAC_w98.htm

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome