PC nevidí nový HDD - inicializace disku (Archiv)

   !! článek archivu 01/09. Může být omezena vypovídající hodnota !! Pokud jste si zakoupili nový pevný disk, nainstalovali jej do PC a PC jej nevidí, chová se jakoby disk nebyl vůbec zapojen, není nutné běžet ihned disk reklamovat, problém je nejspíše v inicializaci disku která nebyla doposud provedena.

 

 

   Nový HDD - prázdná krabička a nic

   Jednotlivé operační systémy dokáží pracovat a rozeznávat různé systémy souborů a tyto systémy souborů je nutné nejprve na pevném disku vytvořit aby s ním byl schopen systém pracovat, respektive. aby se Vám disk ukázal jako aktivní oddíl někde ve složce např. v "Tento Počítač". Před vytvořením systému souborů resp. formátováním disku, je nutné disk nejprve v systému inicializovat.

 

   Inicializace HDD

   Postup je velmi jednoduchý, a krom samotné inicializace HDD se ve správě disků dostaneme k dalším užitečným nastavením a možnostem, jako jsou vytváření jednotlivých diskových oddílů, samotné formátování oddílů, nebo celého disku, změna písmene diskového oddílu apod.

   Klikněte pravým tlačítkem myši na "Tento počítač" a v rozbaleném menu klikněte na 4tou položku od shora "Spravovat". Otevřelo se Vám okno "Správa počítače", zde klikněte v levé nabídce "Úložiště" a dále na "Správa disků"

 inicializace hdd obr.1

   Nyní v pravé části vidíte všechny připojené pevné disky, mechaniky apod. V mém případě vidíte již inicializovaný, naformátovaný a rozdělený pevný disk, v případě, že zde bude připojen nový HDD, bude se zobrazovat jako další disk, praveděpodobně jako "Disk 1". Na tento disk klikněte pravým tlačítkem myši a dále klikněte na položku "Inicializovat".

   Po této operaci se Vám disk již zobrazí i v "Tento počítač" jako nový svazek nenaformátovaný a odtud jej můžete dále naformátovat a poté s ním již normálně pracovat, nebo můžete disk rozdělit na více oddílů, dle vašich potřeb, a poté naformátovat ještě ve Správě disků. Zde s diskem manipulujete jednoduše tak, že klkáte na jeho nepřiřazené části pravým tlačítkem myši, dále na "vytvořit nový oddíl" a zadáte velikostní parametry nového oddílu. Takto můžete vytvořit až 4 oddíly na každý pevný disk.

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome