Jak vytvořit spouštěcí disketu (Archiv)

   !! článek archivu 02/09. Může být omezena vypovídající hodnota !! Popis tvorby spouštěcí diskety.

 

   Popis tvorby spouštěcí diskety.

 

   Spouštěcí disketa slouží k zavedení "osekaného" operačního systému MS DOS skrze který je psoléze možné nabootovat CD s Windows a spustit instalaci samotných Windows. Používá se zejména u starších verzí OS Windows jako jsou 95, 98, ME....

   Většina počítačů disponujících disketovou mechanikou 3,5" má již defaultně nastaveno primární boot z diskety, tedy aby PC ihned po zapnutí jako první hledalo disketu v disketové mechanice. Pokud tedy vložíte bootovací (spouštěcí) disketu do mechaniky u takového počítače, počítač automaticky začne zavádět DOS a po chvilce nahrávání vám "vyplivne" příkazový řádek skrze který se již můžete dostat na CD s operačním systémem a spustit instalaci.

   Pokud Váš PC nemá nastaveno aby prvně hledal disketu (bootoval z disketové mechaniky), je potřeba toto nastavení provést ručně v BIOSu, kde je zapotřebí nalézt boot sequnce a nastavit primary boot na disketu 3,5", nebo floppy disk. Vzhledem k tomu, že tuto možnost nepředpokládám, nebudu se více rozepisovat, v případě nutnosti je možné vložit komentář.

 

   Tvorba spouštěcí diskety

   Jedná se o velmi jednoduchý proces: Otevřete si tento počítač, zde klikněte pravým tlačítkem na ikonu vaší disketové mechaniky, zvolte položku "naformátovat", v okně které se Vám otevře zaškrtněte políčko "vytvořit spouštěcí disketu MS-DOS" a klikněte na spustit. Disketa se vytvoří cca do 3 minut. Toť vše.

   Další možností je skrze Start/Nastavení/Ovládací panely zde kliknout na položku "Přidat nebo odebrat programy" zde kliknout na záložku "Spouštěcí disketa" a dále "Vytvořit spouštěcí disketu"

 

   pozn: v případě potřeby, jsou různé verze bootovacích disket ke stažení zde: http://freepctech.com/pc/002/files010.shtml , je ale vhodnější vytvořit si vlastní.

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome