Jak přidat a udržet panel rychlé spuštění ve Win 7 (Archiv)

   !! článek archivu 04/10. Může být omezena vypovídající hodnota !! Mnoho lidí přecházejících ze systému XP na systém Windows 7 jsou zklamání absencí panelu rychlého spuštění (Quick lunch). Na internetu je mnoho článků, jež popisují, jak jej aktivovat. Bohužel aby toho nebylo málo, často se stává, že panel rychlého spuštění po restartování zmizí a je nutné jej znovu ručně aktivovat. Následně zjistíte, že všechny ikony jsou nesmyslně přeházeny a toto se děje stále dokola. Protože je celkem složité najít funkční řešení problému (paradoxně i když je prosté), vzniká na i-skladce tento článek, který problém řeší.

 

   Mnoho lidí přecházejících ze systému XP na systém Windows 7 jsou zklamání absencí panelu rychlého spuštění (Quick lunch). Na internetu je mnoho článků, jež popisují, jak jej aktivovat. Bohužel aby toho nebylo málo, často se stává, že panel rychlého spuštění po restartování zmizí a je nutné jej znovu ručně aktivovat. Následně zjistíte, že všechny ikony jsou nesmyslně přeházeny a toto se děje stále dokola. Protože je celkem složité najít funkční řešení problému (paradoxně i když je prosté), vzniká na i-skladce tento článek, který problém řeší.

   Poznámka:  článek je mimo mou vlastní iniciativu a postřehy, také výtahem informací z mnoha zahraničních a českých serverů jež nesou odkazy na tuto problematiku. Kompletní postup jež je koncentrován v tomto článku, Vám ušetří hodiny googlování. Aneb, chybí mi časy kdy lidi dělali weby dle poučky KISS, chjo.

 

   Přidání panelu rychlého spuštění (Quick lunch) ve Windows 7

  1. Klikněte pravým tlačítkem myši někam do volného prostoru na hlavním panelu (panel vedle hlavního tlačítka Start) v kontextovém menu vyberte "Panely nástrojů" a následně "Nový panel nástrojů..."
  2. Do pole složka napište nebo skopírujte toto: %SystemDrive%\Users\%username%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\ pokud se zobrazí možnost výběru mezi Qucik lunch a User data, klikněte na Quick lunch a následně klikněte na tlačítko "Vybrat složku".
  3. Panel se zobrazí na hlavním panelu, upravte si jej dle potřeby - tedy klikněte na něj pravým tlačítkem, zrušte zobrazit text, zobrazit název a přetáhněte si jej kam potřebujete.

 

   Řešení mizení panelu rychlého spuštění (Quick lunch) ve Windows 7

   Existuje více postupů které jsem nalezl, vypíšu některé z nich.

  • údajně pomáhá pojmenovat ikony čísly od 1 do X a řadit je na panelu dle číselné hodnoty (nevim jestli to funguje, asi by to dělal jen blázen)
  • blbým, ale funkčním řešením je nemanipulovat s ikonami. Tedy nechat je tak jak jsou zpřeházené - v tomto případě panel bude držet do té doby, než na něj přidáte další ikonu.
  • údajně mají pomáhat zásahy do registru - nebudu vypisovat, dle diskuzí nepomáhá
  • problém by měla snad způsobovat nějaká aplikace. Tak ji prý nepoužívat. Nikdo neupřesnil jaká a hlavně dle mého je to blbost, nemám to vypozorované, že by chyba nastala až v závislosti na nainstalované aplikaci.

 

   Skutečným, ověřeným efektivním řešením je ale zrušení panelu jazyků na hlavním panelu. Toť vše : )

   Klikněte na panel jazyků na hlavním panelu pravým tlačítkem myši a zrušte jej. Od této chvíle Vám nebude panel rychlého spuštění (Quick lunch) mizet.

 

   Dodatek - znovuaktivace panelu jazyků, nebo přesun jeho zobrazení na plochu

   Pokud potřebujete panel jazyků k práci, nebo Vám vyhovuje vidět jej, nemusíte být bez něj. Jeho znovuaktivaci provedete dle postupu níže, avšak poté Vám opět bude mizet panel Quick lunch. Nicméně je možné nechat panel jazyků zobrazit mimo hlavní panel, někde na ploše, a toto je řešení pro Vás. takže postup:

   klikněte na Start/Ovládací panely/Hodiny jazyk a oblast/Změnit jazyk zobrazeni. Zde kliknout na Klávesnice a jazyky, následně na Změnit klávesnice... nyní klikněte na záložku Panel jazyků a zvolte umístění které Vám vyhovuje.

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome