Jak řešit NTLDR nenalezen a nebootující Win (NT) (Archiv)

   !! článek archivu 07/10. Může být omezena vypovídající hodnota !! Jak řešit nebootující Windows v případě porušeného zaváděcího souboru.

 

   K problémum zaváděcího souboru dochází nejčastěji na PC s více operačními systémy u kterých dojde k odstranění jednoho ze systémů, případně k reinstalaci skundárního systému apod. Aby se zaváděcí soubor nějak poškodil sám od sebe je nepravděpodobné. V případě, že dojde k problémům se zaváděcím souborem, PC po nastartování nenabootuje. Obvykle vyhodí hlášky jako NTLDR nenalezen, případně se namísto bootování OS objeví pouze černá obrazovka a PC nepracuje. Obecný postup opravy problémů se zaváděcím souborem OS je následující:

 

   1. Vložte do PC instalační CD vašich Windows a nabootujte z tohoto CD. Vyčkejte než instalační program načte soubory a v menu instalace operačního systému stiskněte klávesu R pro spuštění konzole pro zotavení.

 

konzolazotavenis

 

   2. V příkazovém řádku konzole napište příkaz "fixboot" bez uvozovek a potvrďte entrem. Na dotaz zda-li má zapsat nový spouštěcí sektor napište "a" (případně "y" pro anglickou verzi OS) bez uvozovek a potvrďte entrem.

   3. Po zapsání spouštěcího sektoru napište příkaz "fixmbr" bez uvozovek a potvrďte entrem. Na dotaz a varování konzole opět napište "a" (případně "y" pro anglickou verzi OS) bez uvozovek a potvrďte entrem.

excl39   Možné problémy: máte-li na PC více pevných disků, nebo oddílů s více operačními systémy dbejte na to, abyste opravovali zavádění na primárním oddílu pevného disku (tedy disku C). Ačkoliv to konzole bude nejspíše dělat správně defaultně, je lepší pro jistotu v těchto případech použít příkaz s označením jednotky tedy: fixboot c, a fixmbr c.

   Pokud do konzole napíšete příkaz "map", vypíší se Vám všechny oddíly včetně mechanik, zapojených flash disků apod.

   Po této opravě by PC měl nabíhat už OK. Pokud stále nikoliv, můžete zkusit "čistý" soubor natvrdo zkopírovat z instalačního CD na Váš disk. Opět spusťte konzoli pro zoatevní a napište:

  • copy d:\i386\ntldr c:\
  • copy d:\i386\ntdetect.com c:\

   Přičemž první písmeno v příkazu je písmeno jednotky ze které kopírujete, tedy z Vašeho instalačního CD nacházejícího se v mechanice kterou má počítač zavedenou pod písmenem ? písmeno jednotky zjistíte po zadání příkazu "map".

   Tento způsob jsem obšlehnul někde na netu, osobně jsem s ním nepracoval, tak nevím jak moc je funkční ale dle ohlasů se zdá, že funguje ok.

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome