Europa-Park aneb dvojí adrenalin a super zážitek (Archiv)

ep   !! článek archivu 07/09. Může být omezena vypovídající hodnota !! Máte rádi všemožné atrakce, vláčky, horksý dráhy, adrenalin apod.? Mno pokud ano, víte o čem je řeč, pokud ne i tak to stojí za zkoušku. Výsledný zážitek je nadevšechny očekávání. Zapomeňte na Matějskou, vrhněte se do toho po hlavě. Třeba rovnou na místo kde trůní nejvyšší a nejrychlejší horská dráha v Evropě - Europa-Park.

 

 

 

 

   Europa-Park je zábavní park velkého stylu. Nachází se u menšího městečka Freiburg (Německo), které mimo jiné leží poblíž Francouzských hranic (tedy je možné si výlet protáhnout rovnou třeba do Francie). Rozprostírá se na ploše větší než 70Ha a klade poměrně velký důraz na detail a úpravu (pro němce dost charakteristické).

   Celý park je tématicky rozdělen na více částí z nichž každá reprezentuje určitou zemi jako například. Německo, Rusko, Island, Švýcarsko, Itálie, Portugalsko a mnoho dalších (Česko zastoupeno není). Jednotlivé vyspělé atrakce (rozuměj ty nejzajímavější a jedinečné) jsou navrženy a vybudovány jednotlivou zemí a nacházejí se na tématické části parku jež má onu zem reprezentovat, tedy například Německo reprezentuje extrémní horská dráha SilverStar, nebo Rusko zase světově známá EuroMir. Za zmínku riozhodně dále stojí kombinace horské a vodní dráhy jako jsou Atlantica, nebo Poseidon a které tvoří jakési jádro parku kolem nichž se vše točí. Další skvosty k nalezení jsou zajímavosti jako horská dráha ve tmě EuroSat apod.

   V Europa-Parku se neplatí za jednotlivé atrakce, ale za vstup jako celek. Po zaplacení vstupu můžete okzusit libovolné atrakce od těch pro nejmenší až po monstrózní horské dráhy. Aktuální cena vstupného činí 34Euro za dospělého. Zde bych rád podotknul, že v porovnání s cenami například v Čechách na Matějské stačíte za vstupné navštívit mnohem více atrakcí než-li byste za obdobnou částku navštívili zde, avšak za jediný den prakticky není možné stihnout všechny atrakce v Europa-Parku. Dle mého odhadu by na celé projití parku bylo zapotřebí alespoň 3 dnů.

 

   Dvojí adrenalin proč?

   Název článku může být trochu nepochopitelný, zkusím ho nyní vysvětlit. V Europa-parku si užijete hodně zábavy a velký adrenalin na jednotlivých atrakcích, ale také se musíte smířit s tím, že i mimo špičku jsou v parku neskutečné fronty na ty nejžhavější atrakce. Pro zajímavost uvedu, že v době kdy jsem jej navštívil já, byla čerstvě otevřena (cca. 1 měsíc) nejnovější horská dráhá BlueFire a než jsme se svezli čekali jsme přes 100 minut !! Na další dráhy jako jsou SilverStar již byla fronta cca na 40minut, na Poseidona asi 50minut apod. i u ostatních. Adrenalin ve frontě je tedy velký, představte si frontu 1000ce lidí a teď čekejte. Velká škoda bohužel. Co se týče "obyčejných" atrakci (různé vláčky, autíčka, letadýlka) na ty se dlouho nečeká.

 

   Cesta a ubytování 

   Vyrazili jsme jako grupa ve 4ech lidech a jeli jsme autem. Cesta je jednoduchá, 80% se jede po dálnicích a není kam zabloudit, navíc jízda po německé dálnici je naprostý skvost a cena na osobu za palivo vyšla na necelé 500 korun!!! Tedy zaplatit cestu opravdu není problém. Horší je to už s Ubytováním a živobytím na německé straně. Po příjezdu do Freiburgu je na každém rohu nějaký hotel nebo ubytování, vzhledem k tomu, že jsme nejeli přímo v sezóně, nebyl problém sehnat volné místo, avšak v sezóně by byl. Cena za 3* hotel vycházela na 35 Euro za noc se snídaní, což není moc, ale ani málo. Jednotlivé hotely nacházející se přímo v parku nejdou s cenou za lůžko pod 60Euro.

   Co se stravování týče, dávali jsme Pizzu v Pizzerii za cenu obdobnou nebo mírně vyšší než u nás, co se pití týče, pivo stojí 3,50Euro (podotýkám že se jedná o odporné německé pivo fuj, eště teď je mi blbě dyž si vzpomenu) nebo za 3Eura! dostanete koktejly z kvalitního alkoholu, nebo panáky. Ceny za jídlo a pití v parku jsou řádově o 50% dražší.

   Freiburg jako takový je poměrně "mrtvé" město, a je třeba říci, že se tam opravdu nic neděje. Všude je klid, večer na ulici nepotkáte živou nohu, nikde žádná kulturní vyžití, diskotéka cokoliv podobnýho. Naštěstí má každý hotýlek vlastní restauračku, nebo bar, kde Vám nalijou pivo a nechaj sedět i za tmy.

 

   Shrnutí

   V praxi může být výlet na nejvyšší horskou dráhu v Evropě poměrně levná záležitost, která za ten zážitek rozhodně stojí. V autě ve 4ech cesta vyjde na 500/osoba, + 34Euro vstup na 1den/osoba = cca 1500 a další výdaje navíc už jsou jen na Vás - můžete přespat v hotelu, nebo v autě, můžete pít německé splašky v přepočtu za stovku, nebo si vemete pár piv do auta.

   Celkové pocity jsou příjemné, zejména zážitky z oněch atrakcí, kterých jsme bohužel rozhodně nestihli tolik, kolik bysme si představovali. Na druhou stranu je potřeba říci, že park jako takový je skrze svůj smysl pro detail doslova cítit komercí a umělotinou, což se mi osobně příliš nelíbilo, ale to je věc která k těmto místum patří a těžko najít park kde to bude jinak. Připravte se také na neskutečné množství lidí v parku a již zmíněné čekací fronty. Vyhněte se špičce, my byli v květnu a už tak to byl mazec, neumim si to představit o prázdninách.

   Ve Freiburgu je k dispozici mnoho hotýlků za cenu 30 - 40 euro/noc se snídaní a vysokou úrovní ubytování, v parku jsou ceny mnohem vyšší. Freiburg je od parku 5 - 10minut chůze : ). Také se ve městě nachází několik restaurací, hsopůdek, bankomaty, nákupní obchod (myslim ňáká Billa). Auto jsme arkovali před hotelem zdarma. A to je asi tak vše, takže užívejte fotoreportu. cya

 

 Euro Mir  No, taky atrakce ; )
Euro Mir   No, taky atrakce ; )
 "Rafty"  Atlantica
 Rafty  Atlantica
 Atlantica  Vodní dráhy
 Atlantica   Vodní dráhy
 Blue Fire  Euro Sat
 BlueFire  EuroSat
 Silver Star - první výtah  Širší pohled (nejvyšší Silver Star)
 Silver Star  Pohled na park
 Blue Fire foceno mimo park  Freiburg - hotely ***
 BlueFire  Freiburg
 Silver Star - 73m !!!  Vláčků jezdí dost, lidí chodí víc...
 Silver Star  Trains
 Nelze odhadnout odkud vystříkne.. :)  Příjemné dekorace atrakcí
 ...  dekorace
 Atlantis  Další dekorace
 Atlantis  dekorace
 Silver Star - parametry Poseidon
 silverstar parametry  poseidon
 Obdobných blbůstek je park plnej  Poseidon
 dekorace  poseidon

 

   homepage: http://www.europapark.de/lang-de/c51/default.html

   Videa (Youtube):

 

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome