Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefunguje

Hodnocení uživatelů: / 123
NejhoršíNejlepší 

    Přinesli jste si domu počítač, pustíte jej a ono nic.. nefunguje..., nebo Vám "zničehonic" přestal fungovat... Občas se to stane, jak ale postupovat v takových případech?

 

 

   Přinesli jste si domu počítač, pustíte jej a ono nic.. nefunguje..., nebo Vám "zničehonic" přestal fungovat... nebo jste si jej sami poskládali a ono nic. Občas se to stane. Jak ale postupovat v takových případech? Samozřejmě je možné odnést PC do servisu na opravu, nebo reklamaci, ale vyřešení takového problému tímto způsobem může stát peníze za práci technika a zejména řešení trvá v lepším případě, dny, v horším týdny i déle. Existují ale i další způsoby řešení.

   Jste-li byť jen trochu zruční, a nebojíte se pohrát si s "vnitřnostmi" počítače, zkuste na problém přijít sami. Není to nic složitého, budeme postupovat pouze nejjednodušími možnostmi které by mohl zvládnout bez většího rizika i člověk který má pouze základní povědomí o hardwaru PC, tedy víte-li co je procesor, základní deska, operační paměť, nebo grafická karta, klidně to zkuste nejdříve bez servisu.

 

excl39   Tento článek nemá v žádném případě za cíl nahradit zkušené servisní techniky laickými uživateli, avšak je-li uživatel počítače trochu zručný a má základní povědomí o funkci jednotlivých komponent v počítači, jsem toho názoru, že si uživatel sám může základní hardwarové chyby diagnostikovat víceméně bez rizika už doma a tím v mnoha případech předejít zbytečně dlouhým čekacím dobám na servis počítače.

inf39   Postupovat tímto způsobem nedoporučuji u značkových počítačů které jsou v záruce a mají na sobě plombu výrobce (například ACER, HP apod.) pokud byste totiž porušili plombu počítače, výrobce, popřípadě prodejce může dělat neskutečně problémy při následném příjmu počítače do reklamace. Avšak i přesto nezapomeňte, že plomba na počítači je pouze buzerace výrobce a ten nemá zákonnou oporu vyvozovat jakékoliv předpoklady z toho, že jste plombu poškodili, tedy budete-li mít chuť se hádat, klidně ji strhněte, došlo-li by na soud, vyhrajete. Avšak je to jedno, protože u těchto značkových počítačů, Vám stejnak nepomůže, že jste diagnostikovali vadnou VGA, protože prodejce stejně musí vždy poslat do servisu výrobce celé PC.

 

   Co získám, zkusím-li se na PC podívat sám?

   Pokud diagnostikujete vadu, a zjistíte že chyba je například ve vadné grafické kartě, nemusíte do servisu dávat celé PC, ale odnesete na reklamaci pouze vadný komponent. Tím získáte čas který by servis věnoval na diagnostiku vady a který by počítač v servisu čekal než na něj přijde řada. Dále můžete ušetřit peníze za servisní úkon. A v neposlední řadě, budete mít radost, že jste si PC opravili sami.

 

   Co potřebuji abych bez rizika dokázal diagnostikovat základní vady?

   Potřebujete základní povědomí o funkci jednotlivých komponent. Sice je možné, že budete-li postupovat krok za krokem dle uvedených popisů, zvládnete diagnostiku aniž byste chápali že grafická karta v PC je k tomu abyste na monitoru viděli plochu a písmenka, ale i přesto, je potřeba abyste měli základní povědomí o tom co ten a ten komponetn v PC asi dělá, abyste měli cit, v případě, že budete zapojovat/odpojovat kabely apod. (každý kabel v PC má zámek, tedy pokud nepoužijete hrubou sílu, není téměř možné zapojit něco obráceně).

 

   Má to smysl hrabat se v tom sám?

   Tento článek je určen i pro ty uživatele, jež si staví PC doma sami třeba prvně, apod. tedy zde je odpověď jasná, avšak i pro ostatní - ANO má to smysl.

   Ono totiž počítače jak jsou složité, tak jsou obvykle jednoduché, a vzhledem k tomu, že velké procento vad (nevím, třeba 70%) je opravdu řešitelných jednoduchou výměnou jediné komponenty, a obvykle se jedná o VGA, zdroj, desku apod. můžete si vadu diagnostikovat sami doma na koleni a to relativně rychle.

 

inf39   Vzhledem k tomu, že se budeme zabývat pouze základy diagnostiky a omezíme se skutečně pouze na nejčastější problémy a jejich nejjednodušší a nejčastější řešení, neberte popisované příklady jako jediné možnosti. Prostě to zkuste podle toho co je napsáno a buďto problém vyřešíte, nebo nikoliv, když ne, dejte to do servisu.

   Problém, že PC nefunguje může způsobovat asi tak milión věcí, my si povíme o několika nejčastějších řešeních které v sobě obsaáhnou 70% případů. Berte to tedy z tohoto úhlu pohledu, nerad bych aby mě tady někdo kamenoval za nekompletnost, každopádně diskuze je otevřená. 

 

 


 

 

 • Počítač nefunguje:
 • Točí se ventilátory chová se jako normálně ale nezobrazuje, pouze černý obraz

   

    - Zkontrolujte zapojení kabelů od grafické karty do monitoru, zda-li není překousán, přeštípnut, je-li dobře zapojen.

   

    - Máte zapojené přídavné napájení CPU (4pin+12V, může být i 8pin). Staré CPU nevyžadují.

  8pin+12V   4pin+12V

4pin12cpu

 

       - Zkontrolujte zda-li jsou dobře vloženy operační paměti (RAM) v bankách, respektive je vyjměte a znovu vložte. Pomáhá velmi často, zvláště u čerstvě postavených PC. Vložte paměti do jiných banků (některé desky nereagují na paměti v sekundárních bankách pokud nejsou obsazeny ty primární). Může se stát, že je vadná jedna ram, zkuste paměti prohazovat a posléze zapojovat pouze po jedné. Vyjímečně se stane nekompatibilita RAM s deskou, toto vyřeší update BIOSu je-li k dispozici, nebo výměna za paměti jiného výrobce.

   

    - Vyjměte a znovu vložte grafickou kartu do slotu. Zkontrolujte, zda-li má karta zapojené přídavné napájení pokud jím disponuje (moderní karty na toto upozorňují různým tůtáním a pískáním apod.). Máte kartu vloženou ve správném slotu v případě, že deska disponuje více sloty? Vyjímečně to může být problém, mějte kartu vždy v primárním PCIex16 slotu. V případě že máte základní desku s integrovanou VGA osazenou také normální, restartujte BIOS - toto by mělo nastavit defaultně integrovanou grafickou kartu na zobrazování.

 

inf39   Jak restartovat BIOS?

   1. spojte piny určené k restartování BIOSu. Obvykle 2 piny nacházející se v blízkosti baterie často označované jako CCMOS, CCLR apod.  Piny stačí na sekundu pouze spojit něčím vodivým. V případě že je pinů více, jako na obrázku, vyjměte jumper a spojte jím vedlejší 2 piny, poté jumper vraťte na původní místo.

   2. Vyndejte baterii cca na 5 sekund, poté vratťe.

 

ccmoss

 

       - Sejměte chladič CPU, vyndejte CPU z patice a znovu jej vložte a nainstalujte chladič. (tento bod proveďte pouze v případě, že se jedná o nové PC, nebo že PC je po nějaké přepravě, zejména processory AMD jsou při přepravě v patici s chladičem náchylné na jakési povyskočení z patice a poté PC nenaběhne. Okem nepoznatelné). Zkontrolujte také zda-li processor podporuje základní deska - častý problém.

   

    - Restartuje BIOS viz návod výše. (už jen krůček ze zoufalství, může pomoct máte-li PC taktované).

   

    - Další možnosti, dodatek: Může být problém ve zdroji počítače - například nedodává proud do 4pin větve pro CPU, apodobně, avšak to nezjistíte v domácích podmínkách jinak, než že zapojíte jiný funkční zdroj. Může být (a často i je) vadná základní deska, opět, výměna desky za funkční avšak to znamená rozebrat celé PC.

 

 • Počítač se "zasekne" na uvodni obrazovce hned po spuštění

  

   - Pokud jde počítač spustit, ale nepřejde přes úvodní informační obrazovku, bývá často vadný pevný disk. Charakteristicky jde v některých případech i spustit bios/reaguje na vstup do biosu po stisku klávesy (vypisuje entering bios), případně se po delším časovém úseku PC "přehoupne" přes úvodní obrazovku a chová se jakoby neviděl disk apod. V tomto případě lze problém s jistotou ověřit velmi snadno, stačí odpojit pevný disk a spustit počítač, pokud se počítač začne po odpojení HDD chovat normálně, tedy nezamrzne na úvodní obrazovce, máte diagnostikováno.

 

 

 • Počítač se spustí, roztočí se ventilátory ale za 2 nebo 3sekundy se vypne

   

    - Nejčastěji vadná základní deska. Občas pomůže vyresetovat BIOS viz. popis výše. Kontrolujte také zda-li je deska dostatečně odizolovaná od konstrukce CASE, tedy distanční sloupky. Některé desky takto reagují na nekompatibilní RAM, zkuste jiné (opět ale jen malá pravděpodobnost)

 

    - Často vadné CPU.

 

    - I v tomto případě ale zkuste postupovat jako v předchozím, tedy vyndat a znovu vložitt ram, CPU apod. pokud se jedná o čerstvě postavené PC, nebo PC po přepravě, po nějaké manipulaci apod.  

 

 

 • Počítač nic neudělá, tzv. ani neťukne, maximálně se ventilátor CPU pootočí o mm a nic.

 

    - Obvykle zdroj. Funkčnost zdroje můžete doma ozkoušet tak, že spojíte zelený drát s jakýmkoliv černým (stačí nějaký kousek třeba zvonkového drátu, a spojte jím zelený s nějakým černým). Pokud se roztočí ventilátor zdroje, je zdroj zhruba tak na 90% OK, pokud nikoliv, je jasno.

 

   - Velmi špatně odizolovaná deska, resp. zažil jsem to když byla deska položena a přišroubována rovnou na CASE bez distančních sloupků, nebo jakékoliv jiné izolace.

 

 

 • Počítač se vypne a nejde zapnout do odpojení a znovu zapojení do sítě

 

   - Charakteristický problém pro vadné zdroje. Vadu může také způsobovat základní deska (v menší míře). V některých případech může jít o ochrannou reakci na kritické přehřátí komponenty - tedy zkontrolujte také teploty.

 

 

 • Počítač naběhne, ale padá, restarutuje se apod.:
 • Počítač se často vypíná nebo restartuje v nepravidelných intervalech, které se stupňují.

 

    - Problém s teplotami počítače - přehřívání. Jedná-li se o nové PC, zkontrolujte, zda dobře sedí chladič na CPU (množství teplovodivé pasty nemá příliš vliv, naopak dáte-li ji vrstvu silnější než papír, bude mít opačný účinek). Jedná-li se o starší PC, vyčistěte chladič na CPU, VGA, pamětech od prachu - zejména boxové chladiče Intel od s.775 jsou náchylné na vytvoření vzduchu neprpustné vrstvy prachu těsně pod ventilátorem. Čím více PC vytížíte, tím rychleji se přehřeje a spadne, jasný příklad přehřívání. Můžete také stáhnout program který detekuje teploty komponent a zde je monitorovat, například AIDA, Everest, SiSoft Sandra apod. (ke staření různě na stahuj.cz, slunečnice...)

 

 

 • Počítač padá často v zátěži, někdy vyhodí modrou obrazovku tzv. BSOD

 

    - zaměřil bych se na vadné operační paměti. Často PC funguje správně, včetně přehrávání filmů apod., avšak spustíte-li nějaký náročný program (hra, grafické aplikace), buďto ihned, nebo po čase spadne obvykle ještě vyhodí tzv. modrou obrazovku smrti (BSOD) viz obr. Mají-li RAM vadné adresy, technicky počítač spadne, nebo začne chybovat ve chvíli, kdy se paměť "zaplní" a začně adresovat do vadných adres z toho plyne možná nepravidelnost.

takto a podobně vypadá BSOD

    Máte-li v počítači 2 paměti, zkuste jednu vyjmout a pracovat s PC, bude-li dál padat, zkuste vyjmout druhou a pracovat s první. Bude-li to OK, máte vadné RAM a nechejte je vyměnit. Další možnost je použít diagnostický nástroj nejlépe MemTest. Avšak nikoliv jeho Windows verzi jež je značně nespolehlivá, ale jeho dosovou verzi, jež naleznete například na diagnostickém balíčku UltimateBootCD (download: http://www.ultimatebootcd.com/). Použití UBCD je mírně obtížnější - vytvořte bootovací CD ze staženého souboru a nechejte počítač po startu bootovat z CD, po naběhnutí menu UBCD hledejte ve složce (tuším nejsem si úplně jistý ale kdyžtak to bude v jiný složce, určitě to najdete ;)) mainboard tools/memoryutilites/memtest86, nebo memtest86+ oba fungují spolehlivě. Diagnostika paměti trvá v závislosti na jejich kapacitě, u 512Mb cca 20minut u 2Gb 2 hodinky atp. Vyháže-li memtest chyby, máte vadné ram.

  

     - existuje malá pravděpodobnost vadného řadiče operační paměti. Pokud je tento řadič vadný, vypíše i memtest chyby v paměti jakoby byla vadná tato paměť. Ovšem pokud je vadný řadič, memtest vypisuje chyby vpodstatě ihned od spuštění testu (obvykle). Toto se v případě vadných paměti většinou neděje, nejsou-li nekompatibilní, nebo úpa od startu cyhbné (což obvykle nebývají). Řadič paměti je integrován u AMD v procesorech již od dob sc. A u intelu v procesorech od sc. 775, tudíž by se jednalo o vadné CPU. Pravděpodobnost, že budete mít takto vadné CPU je opravdu velmi velmi malá, avšak existuje :) nicméně je-li vadný řadič pamětí, s PC obvykle nelze těměř vůbec pracovat. 

 

 

 • Počítač funguje, ale dělá chyby pouze v některých aplikacích
 • Počítač funguje OK, ale dělá chyby ve zobrazení, grafice her

 

    - Dělá-li počítač různé chyby ve zobrazení 3D, nejčastěji tzv. artefakty viz. obr. jedná se o vadnou grafickou kartu. Artefakty mohou být doprovázeny různými pády spuštěné aplikace, nebo následným zčernáním obrazu a nutností násilného ukončení aplikace nebo dokonce restartu PC.

artefakt

    Vadná VGA se také může projevovat tak, že aplikace bez potíží běží nějakou dobu (obvykle velmi krátkou několik s, možná minutu, dvě), poté zatuhne obraz. Avšak v tomto případě, už se nemusí nutně jednat o vadu VGA, možností je zde více.

    Může se stát, že grafická karta bude dělat chyby pouze v některých hrách, respektive na určitých grafických enginech. Tedy zažil jsem vadné karty jež nebyli schopné pracovat déle jak 1minutu na Source engine (Half-Life 2, CS: Source...) avšak v dalších testovaných hrách se chovala bez problémmů bylo na ní možné hrát bez potíží třeba Doom 3, to jen tak pro zajímavost.

 

 

 • Počítač nenaběhne po instalaci software
 • Instaloval jsem program a v průběhu instalace došlo k chybě, případně program se doinstaloval, ale od té doby PC po naběhnutí zamrzne, nenaběhne, restartuje se.

 

   - jedno z možných řešení těchto problémů je pokusit se dostat počítač do původního stavu, před vznikem tohoto problému. Pokud PC nenaběhne standardně, zkusíme se do něj dostat v nouzovém režimu, tedy: Spusťte počítač a po základním načtení hardwaru stiskněte klávesu "F8" (mačkejte ji dokud nenaběhne menu). Skrze tuto klávesu se dostanete do menu, ve kterém zvolte položku "Spustit počítač v nouzovém režimu". Následně počítač naběhne v tzv. nouzovém režimu (pouze základní zavedení systému s omezenými možnostmi, určené k opravám chyb tohoto typu).

   V nouzovém režimu proveďte odinstalování a smazání software, který problém způsobuje (tedy ten software který jste instalovali naposled před tím, co PC přestalo nabíhat). Počítač vypněte a nechejte je naběhnout normálním způsobem. Pokud naběhne, problém je vyřešen. Pokud nikoliv, zkusíme další variantu.

   Opět spusťte počítač v nouzovém režimu,  po naběhnutí jděte do menu START/Programy/Příslušenství/Systémové nástroje/Obnovení systému. Zde zvolte možnost "Obnovit předchozí stav počítače" a klikněte na "Další". V kalendáři vyberte zálohu systému (datum) jež je co nejbližší dnu, kdy se problém objevil a nechejte obnovit systém tímto způsobem. Problém by měl být vyřešen.

 

 • pokrač až zas bude čásek (last update 01.07.2012).

 

Komentáře a dotazy k produktu  

 
+10 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeluginho 2011-03-02 18:17
po zapnutí se rozjely ventilátory na zdroji a procesoru a ... a to bylo vše - ani se se mnou nerozloučil ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+3 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeadmin 2011-03-02 20:56
Tak to bohužel často bývá.. :/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
-1 # řadič?jarod72pm 2011-04-30 10:41
Mám desku Gigabyte GA-MA 790X-UD3P

kupoval jsem do nich původně paměti A-Data 800+ extreme vitesta 4-4-4-12 DDR2 (paměti jsem testoval memtest+ několik hodin a no problem)
jenže deska (Award bios) dlouze pípala (něco jako že paměť nevidí) při obou modulech kdekoliv ze 4 slotů ale pokud tam byl modul sám tak najela normálně - jediné kde obě šli(sice jen single) tak to byl slot 1a3 jinak ne. Tak jsem to toleroval šlo mě o to že mám 4GB RAM,jenže dostal jsem další 2x2GB RAM Kingston HyperX (KHX6400D2LLK2/4G)s podobnými parametry a dodal je do desky na 8GB ale opět to samé -když byli po jedné tak systém naběhl ale pokud jsem tam dal dvě a více a kdekoli v kombinacích tak deska pouze dlouze pískala (neviděla RAM)
Bylo by divné mít doma 4 vadné moduly tak se ptám zda je to na reklamaci desky? že by špatný řadič?
(voltáž a časování nemělo na nic vliv)
nebo že by zrovna tyhle modely byli s deskou nekompatibilní?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: řadič?admin 2011-04-30 12:05
Tak jak to popisujete bych to opravdu viděl na reklamaci. Paměťový řadič je v tomto případě integrován v CPU, avšak co si vybavuji, byl-li by vadný, projevoval by se jinak, osobně bych to tipnul skutečně na desku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujestew 2011-09-25 13:51
No tak nevím ale pc jsem už postavil hodně ale dostal jsem jeden oříšek noťásek acer one a tam není mechanika jenom usb a když dám načítat z usb-čka tak se nic nedeje vše běží ventilátor hučí a hdd taky jde ale obraz je tma a nenačítá skusil jsem bios obnovit ale nejde nic dal jsem Fn+Ecs a potom jsem startoval a začalo blykat ale nic se pak nestalo nevíte jak a co dál s tím? poradte mi budu vdečný za každou radu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+2 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeadmin 2011-09-26 13:41
Dobrý den, zkuste upřesnit problém. Pokud manipulujete s BIOSem, chápu tedy že ntb je funkční? Vy chcete z USB načítat co, nějakou instalaci systému? Pokud ano, zaměřil bych se na to, zda je flash nastavena (vytvořena) jako bootovací.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujestew 2011-09-26 15:37
Né ? s biosem právě chci komunikovat ale nejde nic právě je prostě mrtvý jak hrobka .takže zapnu hdd je slyšet že jde ,ale obraz je černý do biosu se nemohu dostat a z flash nechce číst právě a mechaniku to nemá nevím co bych už mněl s tím dělat jestli švihnout o zem nebo se na to prostě vybodnout díky .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeadmin 2011-09-27 10:07
Dobrý den, v tom případě je to snadné - pokud ntb po zapnutí nic nezobrazuje, tzv "Black Screen", máte vadný ntb. Řešit u ntb co konkrétně je vadného, nemá příliš smysl, sám si jej stejně neopravíte (leda byste si zakoupil další na náhradní díly :) ). Avšak pravděpodobně půjde o jednu z těchto závad: chyba v připojení VGA k displeji, vadná MB, VGA, CPU, Zdroj.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Nejde a nejde.Honza ? 2017-01-14 18:29
Dobrý den. Rád bych věděl co dělat když počítač nic nedělá, i když vytáhnu ze zásuvky. Předem děkuji za odpověď.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # problém s myší a nepravidelné zamrzání v zátěžiTofka 2011-10-01 10:00
Dobrý den,mám problém se starým PC Athlon 64 4000+;2,5GB RAM;ASUS A8V Deluxe;ATI Radeon X1950 Pro series-PC před nějakou dobou dostal ránu při bouřce a v servisu jen něco přemostili na MB. Od doby té bouřky je tento PC problémový. Nainstaloval jsem si na něj Win 7 Ultimate x64 a cca 2 měsíce v pořádku,pak následovaly nepravidelné pády PC,většinou zakončené zobrazením deformovaných barevných pruhů a pak se monitor přepne do režimu spánku. Windowsem to neni,zkoušel jsem i na Win XP a to stejné. Potom problém ustal. Po nějaké době používání zase problém,tentokr át se zamrzáním Windows ve 100% zátěži,dříve nebo později. Problém přetrvává,ale ne v takové míře jako dříve. Jenže se do toho přimíchal další problém (jakoby toho nebylo málo)- po nabootování Win v nepravidelných intervalech a čase(0,5 až 3 sekundy) zamrzá myš,často se to vystupňuje tak,že zamrzne úplně a nepomůže ani vytažení a zasunutí zpět(je sice to PS/2 myš ale než zamrzne,tak funguje i po vytažení a opětovném vložení),taky po chvílích umí přestat reagovat klávesnice ale po chvíli se zase rozjede,jediná možnost jak rozchodit myš je restart. Ale třeba dnes myš drží do teď,ikdyž se zásekama. Jen abych to nezakřikl. Dlouho z toho obviňuji základní desku,chvíli taky CPU ale když jsem zkoušel vyměnit za slabší model 3200+,problémy přetrvávaly. Takže si nemyslím že to bude CPU. Zdroj jsem měl 500W ale byl nějaký vadný,pískalo v něm a větev +3,3V měla napětí 3,15V. Vyměnil jsem za 400W,problém přetrvává. Grafická karta funguje takže tou to težko bude. Prosím o pomoc a omlouvám se za zdlouhavý popis ;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: problém s myší a nepravidelné zamrzání v zátěžiadmin 2011-10-02 10:17
Dobrý den, nejpravděpodobn ěji máte vadnou MB. Zkuste se zaměřit na chlazení desky, zda se chipset nepřehřívá, avšak i tak by přehřívání pravděpodobně neřešilo všechny popsané problémy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+2 # RE: problém s myší a nepravidelné zamrzání v zátěžiMitelin 2014-02-03 20:20
ODMONTOVAT CHLAZENI A VSE CO JDE
STRCIT DO TROUBY PREDEHRATE NA 220 STUPNU
PECT 5-8 MINUT
VYNDAT VYCHLADNOUT
NAMONTOVAT CHLAZENI A KOMPONENTY
VOALA STUDENAKY a PRUHY SOU PRIC
PROC TO FUJGUJE?
PROTOZE EVROPSKA UNIE SE SERE I DO TOHO CIM SOU SOUCASTKY PAJENY A NA MISTO PUVODNI KVALITY JE TAM PASTA CO PRI ZMENACH TEPLOT VYTVORI STUDENAKY
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+3 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeTomáš 2011-11-03 14:20
Dobrý den, můžete mi prosím poradit. Po zapnutí počítače se mi velmi dlouho načítají windows, někdy i deset minut a když už se rozjedou, tak spuštění jakéhokoli programu trvá v řádech minut také i tento počítač, ovládací panely atd. Počítač by neměl být zavirován, projel jsem ho několika antiviry. A také jsem naformátoval C-éčko a znovu nainstaloval windows, ale zatím nic nepomohlo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+3 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeadmin 2011-11-03 16:00
Dobrý den,

pokud se PC chová stejně pomalu i na čisté instalaci (pouze instalace OS bez dalších programů) a problém nezpůsobují viry či spyware, je možné že Vám odchází pevný disk (zkuste otestovat pomocí HDTune). Problém může být také v CPU. Bohužel dále je tuto závadu problémové diagnostikovat bez samotného PC.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeadmin 2012-01-28 23:59
AMD/ATI — S1nneR 2011-12-14 04:55

Zdravim mam problem ktery pretrvava uz dobrych 6 mesicu..
Sestava: AMD Phenom II x2 550 BE 3,1ghz
4gb ram (mam dojem ze A-Data) 2x2
ATI HD 4890
Deska MSI - presny popis nevim.

Kazdopadne se mi stava pri novejsich hrach (crysis, nfs run, Fear 3) ze pocitac se vypne a sviti jen kontrolka na desce a vsak nejde zapnout. Tudiz musim vytahnout kabel ze zdroje nebo napajeci kabel z desky a znova zapnout. Teploty mam v poradku, Bios v defaultu, a nejnovejsi ovladace. Zkousel sem i podtaktovat grafickou kartu kvuli napeti ale nepomaha. Zvlastni je ze pri jinych hrach kde mi bezi hra na 60fps (WoW, NFS 6 mesicu starsi nebo i HL2) se mi to nestava. Diky moc za radu :)

-----------------------------

>> Admin 15.12.2011
>>pokud máte teploty v normálu, půjde nejrpavděpodbně ji o zdroj. Zkuste jej vyměnit a problém nejspíše vyřešíte. Způsobovat by to ještě mohla základní deska (poškozená čidla, problém v obvodech). Každopádně ten popis je celkem charakteristick ý pro chybné zdroje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujexmafo1 2012-02-06 07:37
zdravim, zamrzol mi notebook, po restartovani som ho pustil v nudzovom rezime, chcel som dat obnovenie systemu, nepodarilo sa. po opetovnom restartovani mi uz neislo ani nudzovy rezim pustit, nakoniec neisiel vobec, pustalo mi vselijake kontroly a opravy hned po zapati pc, asi po piatich hodinach neustalych restartovani a pisanych opravach normalne naskocil. len raz blikla obrazovka a objavilo sa mi toto = Soubory, které popisují problém:
C:\Windows\Mini dump\020612-18158-01.dmp
C:\Users\mafo\A ppData\Local\Te mp\WER-71666-0.sysdata.xml=. momentalne mi pc pracuje normalne.pustal som ajj antivirus aj registry mechanik,vsetko je ok.pred tym mi zas robilo ze az na tretie nastartovanie pc normalne fungovalo. vobec tomu nechapem.parametre: MS Windows 7 Ultmate 32-bit SP1, Intel Pentium CPU P6200, 2,13GHz, 4,0B RAM, ATI Mobillity Radeon HD 5470,vopred dakujem za radu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujexmafo1 2012-02-06 08:36
a este takyto problem mam: tv_ConfigMgrErr 43
Příčina: U zařízení došlo k potížím s konfigurací, které zařízení brání ve správné funkci.
Podrobnosti: Zařízení, Generic Bluetooth Adapter, hlásí chybu tv_ConfigMgrErr 43. Toto zařízení bude k dispozici až po odstranění potíží. ID Plug and Play tohoto zařízení je USB\VID_0930-PID_0215\6-284AE5C9-0-6.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujekubajs 2012-02-11 21:49
chci se zeptat občas se mi stava ze mi z ničeho nic jakobi zamrzne a kdyš ci spustit spravce uloh tak to nejde ani se odhlasit takže ho musim vypnout ručně a pak se spusti a je vše zase v pořadku a nevim co stim dělat

>> Yeah(c) 12.02.12-17:39
>> Problém může způsobovat absolutně vše od software přes teploty až po vadný komponent.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
-1 # ValdyMartin Vlach 2012-02-13 15:04
Zdravicko

Mam problem se svim PC, jde o to, ze jsem nainstaloval WIN7 a bez proplemu par hodin fungoval. Vypl jsem jej a sel spat. Druhy den, jsem zapojil kabel od PC a od monitoru do kabelu, kde bylo zapojeno cca 5 jinych zarizeni.
PC jsem zapnul a po asi 5 sekubndach se zablesklo a PC samozrejme mrtve, koupil jsem novy zdroj LC POWER LC420H-8 420W puvodni zdroj byl EUROCASE ATX-400 JSP. Kdyz jsem novy zdroj nainstaloval do PC, tak se chladic procesoru jen pootoci asi o 2mm a PC stale mlci. Je mozne, ze je novy zdroj slaby?? deska je GIGABITE GA-P35-DS3, 1X DVD, 1X HDD 360 SERIAL ATA. Diky moc za odpoved.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Valdyadmin 2012-02-13 17:58
Dobrý den,

je možné že zdroj který jste zakoupil je vadný (v článku je popis jak zběžně otestovat jeho funkčnost). I když se to nestává často, je také možné, že vám pův. zdroj pustil přepětí do desky a ta je nyní "mrtvá".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # ValdyMartin Vlach 2012-02-13 18:06
Tak zdroj jsem zkuusel spojenim zeleneho a cerneho kabelu a funguje , jestli je v haji deska, tak skocim hlavou do zdi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujetomáš 2012-03-23 08:55
Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Asi po hodině hraní, někdy dřív a někdy vůbec se mi vypne GK, tedy odpojí se monitor napíše NO SIGNAL DETECTED a také větráček GK je vypnutý. Jinak počítač samotný stále jede je slyšet i hudba ze hry, ale monitor má jen černý obraz a jediné co pomůže je tvrdý restart. A po restartu má GK docela vysoké teploty 85 - 88 stupňů a CPU max. 50.
Předem děkuji za radu

>> Admin 25.3. 21:09
>> Dobrý den, grafické karty dnes pracují standardně na vysokých teplotách. Není to dobré, ale pár let to vydrží. Zjistěte spíše jaká ej teplota před vypnutím GK.
>> Dle toho co poisujete se Vám ale karta přehřívá (uvolněný chladič, přílišná teplota uvnitř CASE, zanesené žebrování prachem, vadný ventilátor, natvrdo nastavené nízké otáčky ventilátoru apod.)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeKačka 2012-03-27 19:31
Dobrý den, nevíte co mám dělat, když pustím internet a horní ,,lišta" se zasunuje a vysunuje? Dofám že mi dokážete poradit. Nejsem moc dobrá na počítače a moc se v nich neumím orientovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeadmin 2012-03-28 16:15
Dobrý den,

pravděpodobně problém vyřešíte stiskem klávesy F11
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeLegend 2012-03-28 07:47
Dobrý den,
prosím potřebovala bych nutnou pomoc...
Nemohu vůbec nastartovat notebook. Když ho zapnu, naskočí mi logo (Asus) a poté je tam taková ta pomlčka vlevo nahoře v rohu a ta stále bliká... a nic více... dál mne to nepustí. Nemohu se dostat ani do Biosu (ovšem i kdyby ano, tak nevím co tam - dělám to spíš: pokus-omyl). Nejde mi ani spustit notebook v nouzovém režimu, pokaždé když zmáčknu F8, tak to celé zamrzne a ani tam neběhá ta pomlčka... Je nutná oprava od servisu? Nebo to lze nějak opravit ručně?
Děkuji za jakoukoliv radu!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeadmin 2012-03-28 16:18
Dobrý den,

pokud vás ntb nepustí ani do BIOSU neuděláte s ním doma takřka nic.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeAdrian 2012-04-03 20:24
Dobrý den chci se zeptat mám starší základní desku a když zapnu pc tak mi nejede monitor vhšše mám zapojené správně ale nemám zapojen kabel od grafiky protože tam nemám díru nemám ho kam pichnout pomožte prosím díky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeXXXX 2012-04-05 11:30
Mám problém s tím že se počítač pustí až k načítání Windows a pak naskočí BSOD a píše:
UNMOUNTABLE_BOO T_VOLUME. Potřebuji to vědět
co nejrychleji.

>> Admin 5.4.12
>> Máte něco s diskem, případně pouze poškozenou tabulku, či spadle File system. zkuste obnovit mbr tabulku, pripadne Chkdisk. Vzhledem k tomu jak si chybu překládate důrazně doporučuji abyste PC předal někomu zkušenějšímu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Po připojení jiného hdd nereaguje myš ani klavesnicePatrikk 2012-04-17 19:49
Zdravím
Mám jen jediný problém,když zapojím jiný hdd tak mi nereaguje myš ani klavesnice sice led od myšky a klavesnice svítí,ale jinak nereagují..Co mám v tom případě dělat?Když mám v pc původní hdd tak to funguje,ale ne po připojení jiného hdd tak kdo tedy poradí???

>> Admin 18.4.12
>> USB disk? Sata disk? Nefunguje v OS, nebo ihned po zapnutí?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
-1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeLudek 2012-05-03 14:30
prosím mám problém s komplem,když do nej dam klavesnici tk se nechce zapnout a když ji tam nedám tk chce po me abych dal f1 což nejde zkoušel jsem použit i jinou nevíte co s tím?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeAndrzej 2012-05-12 13:47
skus jí tam zapnut az zapnes pc
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujePosuk777 2012-05-27 14:00
ahoj,mám menší problém a potřebuji pomoc.Při zapnutí pc, jak se načítají hodnoty nvram atd se mi zastaví na načítání té nvram a zůstavá tak pořád.zkusil sem resetovat desku vč baterie a poprvé mi to napsalo "update ok" a pak nic nevím si rady.Děkuji za pomoc
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeadmin 2012-05-27 18:03
Dobrý den,

často skutečně pomůže nová baterie. Zkuste ji uplně vyměnit.. Jsou to knoflikové baterie 3V, koupíte za pár korun. Pokud toto nepomůže, bylo by dobré zkusit nastartovat PC s minimem zapojených komponent, může to dělat více věcí, tady bez testování těžko říci co přesně.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujebicista 2012-06-26 07:54
Dobry den, pred tydnem jsem si nechal sestavit pocitac s deskou Asus P8Z77-V Pro
a procesorem i7 Core 3770 Ivy Bridge. Graf kartu pouzivam integrovanou.
Problem:
Pokud vypnu pocitac, tak pokud ho chci znovu zapnout tak nastane problem v tom
smyslu, ze pocitac se zapne, rozsviti se kontrolka, roztoci se disk a vetraky. Neozve se
zadne pipnuti !!! a dal se nic nedeje Bios neprobehne monitor se taky nespusti
proste klid jen bezi to co jsem popsal.
Na desce tedy sviti cervene CPU LED. Pomuze pokud dlouze stisknu resetovaci
tlacitko cca 5sec. a pak se ozve pipnuti a PC se normalne nastaruje. Nebo pomuze
PC vypnou i na zdroji promacknou Power tlacitko na bedne (problikne dioda) Pak
zdroj zapnou a PC stiskem tlacitka na bedne se pak nastartuje. Taky se nekdy stava
ze zapnu PC to se po par vterinach samo vypne a znovu nastartuje. Tento jev se pry
muze stat, ale bohuzel se nekdy pocitac nerozbehne. Kdyz prijdu rano k PC tak neni
problem ho nahodit, problem je pokud ho vypnu a chci ho po kratke chvily zase
zapnout. Nahral sem novy BIOS Problem se nevyresil. Vymenil se zdroj -
problem se nevyresil. Co dal ?? muze byt vadna deska ???

Dekuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeadmin 2012-06-27 16:19
Dobrý den,

reklamujte základní desku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Nefunguje obrazLoky 2012-07-09 07:23
Dobry den mam pc ktery uz mam asi 1 rok tedka jsem preinstaloval windows z visty na win7 pri instalaci windowsu jsem tam nemel grafiku kdyz jii tam ted zapojim tak nejde ale grafika ze zakladni desky ano ???? cim to muze byt ??, dekuji za kazdou odpoved!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Nefunguje obrazadmin 2012-07-09 17:35
Dobrý den,

zkontrolujte zda máte připojené přídavné napájení, pokud karta vyžaduje. Deska by měla automaticky používat vga v PCI/AGP slotu jako primární, pokud je vložena, ale můžete mrknout do biosu, zda tam není nějak antvrdo nastavena integrovaná. I kdyzž je to nepravděpodobné , mohla Vám vga odejít tzv. pod rukama když jste s ní manipuloval.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujert5 2012-08-03 12:25
Dobrý den,
složil jsem si PC a když ho chci potom pustit tak se mi rozeběhnou ventilatory a hned se zase zastavej a pořad dokola čim by to mohlo být?

>> Admin 5.8.12
>> Dobrý den, může to být více věcí, zaměřil bych se ale na to, zda máte zapojené napájení CPU, zda je CPU správně insalované.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Počítač po rôzne dlhej dobe zamrzne, po reštarte nič nenabehne.dleskant 2012-08-07 09:02
Dobrý deň. Mám asi 2 a pol roka počítač, doteraz som nemal žiadny problém. Asi pred 2 týždňami mi zamrzol pri hraní hry, reštartoval som ho, ale nič sa nestalo. Ventilátory bežali, ale zostala čierna obrazovka. Myslel som, že mi úplne odišiel, ale po pár hodinách sa dal spustiť, vyhodilo ma to do BIOSu, ten som zrušil, a následne mi vypísalo správu CPU FAN ERROR, ale mohol som správu ignorovať stlačením klávesy F1. Najskôr som otvoril bedňu, aby som sa pozrel, či naozaj ventilátor na procesore funguje, a naozaj sa točil. Takže som správu o poruche ignoroval a všetko sa mi normálne spustilo a hral som ďalej. Lenže tento problém sa mi opakuje v inervale asi 1-2 dní, čiže mi zamrzne a potom sa rôzne dlhú dobu nedá spustiť, niekedy aj celý deň a na druhý to zase ide. Zaujímavé je, že pokiaľ ho vypnem, tak nabehne normálne, vždy sa to stane len vtedy, keď zamrzne. Viete poradiť, kde by asi mohol byť problém? Ďakujem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujesotemi 2012-08-07 09:33
Dobrý den, Mám nový notebook Asus N53SV. Už ho mám asi čtvrt roku a za tu dobu pozoruji jeden celkem závažný problém. Když dám notebook do spánku nebo hibernace tak asi ve třetině případu se stane toto: Obnovím ho ze spánku/hibernace a notebook je jak zpomalený jenom třeba prohlížeč nabíhá asi 2 minuty a čím déle ho nechám tim více se seká tak ho pokaždé vypnu nebo restartuji. On se vypíná asi 30 minut a poté naskočí černá tabulka s čísličkama atd. Poté musím ntb vypnout tzv. natvrdo tím že podržím tlačítko na zapínání. a pak když jej znovu zapnu funguje bez problému nevíte čím to může být a popřípadě jak to řešit děkuji.

>>Admin 10.8.12
>> Dobrý den, pokud se toto zpomalení děje pouze při přechodu z režimu spánku, doporučil bych čistou instalaci OS a pokud problém přetrvá, reklamaci zaízení, pravděpodobně by byl problém v MB.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujesotemi 2012-08-16 16:37
Včera se mi to stalo znovu a všiml jsem si, že po obnovení ze spánku se vůbec netočí disk. Jak je na notebooku ta kontrolka jestli se točí disk tak vůbec nesvítí i když nic nedělám tak normálně aspoň jednou za čas blikne a takhle ani to i když něco nabíhá... Nemůže být třeba jen něco špatně nastaveno? Protože reklamovat celý ntb se mi vůbec nechce přineslo by mi to spoustu problémů.

>>Admin 17.08.2012
>>Špatné nastavení lze celkem vyloučit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMilan 2012-08-08 07:28
dobry den chtel bych se zeptat ja kdyz spustim pc tak nabehne do pulky a pak se restartuje a takle porat dokola :( diky za odpoved

>> Admin 10.8.12
>> Dobrý den, chtělo by to více informací. Takto vám poradím pouze abyste zkusil čistou instalaci OS a tím vyloučil či zjistil hardwarovou vadu. Jinak můžete mít problém s módem pevného disku (SATA/IDE) pokud ej chybně nastaven, projevuje se tímto způsobem, avšak z le informací které jste psolal může být problém v čemkoliv.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujegumídek 2012-08-19 03:49
Zdravím, mám 14 dní nový Asus N53SV a od včerejška problém s ventilátorem. Stalo se mi toto: Laptop jede na baterii a já koukám na video. Najednou se mi objevilo upozornění, že dochází šťáva, ale kabel byl zrovna na druhém konci domu a když se vrátím, přístroj vypnutý. O.K. říkám si, ale bohužel...Znovu jsem ho zapnul a jak tak na něm pracuju, všimnu si, že je najednou jaksi o dost víc hlučnější (ventilátor), a nejen to, jakoby si chladič zničehonič dělal, co chce. Třeba jen serfuju na netu a on se točí jak vrtule letadla. Nijak systém nezatěžuju a ventilátor běží na 100%. Můžete mi prosím poradit, co s tím? Díky

>>Admin 20.08.2012
>>Dobrý den, ntb se obvykle přepne do režimu spánku pokud baterie poklesne pod danou úroveň a někdy přechod může jít celkem rychle. Co se tyče ventilátorů, doporučuji abyste si stáhnul nějakou měřící utilitu (například HWmonitor CPUID se mi celkem osvědčuje) a zde dle naměřených teplot porovnal výkon ventilátoru.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # zamrza pcPivas 2012-08-21 10:18
Dobry den.Mam problem s PC.Po zapnuti pocitace a nabehnuti systemu windows se pocitac po cca 5 zasekne a pomuze pouze tvrdy restart.
Pri pokusu o preinstalovani systemu se pocitat zasekne pri instalaci.Bud hned nazacatku nebo po chvilce zhasne monitor a je konec.
Komponety jsem vyndal a procistil.Vetraky bezi vsechny v pohode nechapu kde je chyba.Diky za radu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeRadek92 2012-08-22 15:26
Dobry den,
koupil jsem si 2 nove ventilatory zapijil jsem je a kdyz zapnu pc tak mi to pise na tv no signal. Uz se mi to jednou stalo bez ventilatoru a to jsem jenom stlacenym vzduchem profoukl zdroj atd. po 3 dnech sem pc zapnul a slo to (po prve se vsechno roztocilo tak na 5 sekund a vyplo se, na 2pokus se hned vyplo a na po treti v poradku) od te doby to funguje dobre!!a po zapojeni ventilatoru to dela porad dokola prosim poradte!

>>Admin 22.08.12
>>Dobrý den, doporučuji odpojit všechny přebytečné komponenty od zdroje (tj ty 2 ventilátory, mechaniky, HDD) a pc spustit. Problém může být v tom, že vám odchází zdroj, či deska, či jste něco špatně zapojil, nebo něco nezapojil, při montáži ventilátorů (nevím o jaké ventilátory jde). Teoreticky také Váš zdroj nemusí utáhnout danou zátěž.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeRadek92 2012-08-23 09:11
moc vam dekuji, odpojil jsem disketu a vse funguje
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujetomas 2012-08-25 22:05
zdravim,mam problem vypinal jsem počitač dělal mě strašně aktualizaci při vypinani tak sem ho odpojil od zdroje druhy den jsem ho zapl a poprvy jel tak 3 sekundy pak jel až do naběhnuti do systemu ale sotva naběhla plocha tak chtěl dělat ty aktualizace z minuleho dne a zase klekl takle dneska to tak bylo asi hodinu pak jsem to vzdal nevite řešení? děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeadam 2012-08-31 19:00
Dobrý den,
Včera jsem si složil nový počitač. Ze začátku jsem ho spustil a normálně jel do doby než jsem začal instalovat os skočila tam chyba že mám něco s pevným diskem to jsem vyřešil tak že jsem to v biosu přepnul na IDE problém zažehnán. Jenže potom jak jsem to instaloval znova tak běžela instalace docela dlouho a potom se to vypnulo tak jsem to zkoušel několikrát a vždycky se to vypnulo v tom samem mistě potom jsem vyskoušel různé vaše rady restartoval jsem bios, vyndal cpu, vyndal a zandal grafickou kartu, vypojil a zapojil ramky no a potom jak jsem to zapojil znova tak se pc rozjel tak na 5 sekund a potom zhasl a potom se zase rozjel a takhle pořád dokola dokud jsem to nevypojil ze zásuvky. Neví to co s tím mám dělat?

>>Admin 31.8.2012
>>Dobrý den, problém s vypínáním PC poté co jste odpojil a zapojil komponenty, mohou způsobovat právě ony komopnenty, každopádně to že není možné nainstalovat OS může způsobovat více věcí. Jaký OS se snažíte instalovat? Problém může být také ve vadné desce, toto podporuje fakt, že systém padá na stajném místě, ale stejně jako třeba poškozená instalace. Zkuste otestovat také disk někde v jiném pc, nebo nejlépe zkuste nabootovat z nějakého PE (portable) systému a z něj se pokusit diagnostikovat problém. Měl-li by být v hardwaru, tipoval bych MB, či disk a možná RAM. Ale s informacemi které mám takto na dálku těžko říci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMonika 2012-09-03 18:34
Dobrý den dnes jsem si pustila notebook vsechno bylo ok až do doby kdy jsem ho chtěla vypnout už asi 45 min se mi vypíná a furt nic . nevíte co stím?

>>Admin 05.9.2012
>>Dobrý den,setkal jsem se s takovým rpoblém v případě kdy počítač instaloval stovky aktualizací. Buďto vyčketje, neo jej vypněte tlačítkem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujemmirek 2012-09-23 18:40
Při startu PC zapípal 3x, visty najely,akorát místo načítaci lišty dole,se na černém monitoru objevil ve prostřed průhled s modrozeleným visťackým pozadím,tak jak na zamlženém okně rukou uděláte průzor,pak to normalně naběhlo,a jelo. Po delší době se sám restartnul a už nenajel vůbec. Ani nepípne.Po vytažení baterky a resetu,najede na výpis že je chyba v načítání,po delší pauze s vytáhlou baterkou to někdy najede bez problému, no a teď už jenom rozhýbe ventilator na pár otáček a dost. Konec. Poradí někdo prosím.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujemmirek 2012-09-23 18:43
Omlouvám se ,ale Dobrý den mi někde vypadlo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # novy zdroj...pocitac se zapne ale piskatytuc 2012-09-27 15:05
dobry den...mam vadny zdroj ,tak jsem si sel koupit novy ,zapojil jsem kabely a kdyz se pocita zapnul zacal piskat a ani se nerozsvitil monitor,prosim o radu....stolni pc

>>Admin 30.09.2012
>>Dobrý den, pískáním se někdy projevuje grafická karta bez zapojeného přídavného napájení.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMartin9487 2012-09-30 19:20
dobry den chci se zeptat pocitac mi dela neustale jednu vec a to ze kdyz je vypadek proudu nebo ho odpojim ze site tak po opetovnem zapojeni trva treba i 24 hodin ze vubec nejde zapnout.a po urcite dobe macknu tlacitko a jede bez problemu.nepise zadne chyby ani se nechova nijak divne jen proste mi to prijde jak kdyby se v nem neco jakoby muselo dobit aby sel po vypadku proudu znovu nahodit .

>>Admin 02.10.2012
>>Dobrý den, takový problém obvykle způsobují zdroje avšak čekat 24hodin mi přijde opravdu hodně. Případně základní deska, ale tipuji zdroj.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeTomáš 2012-10-07 16:32
Mám jeden problém když zapojím pc do zásuvky začne pískat asi zdroj nebo něco kolem toho a nejde zapnout pc jen to pořád píská nevíte čím to asi je ??? pc je staré asi 8-10 let ale chci to spravit nebo vyměnit

>>Admin 8.10.2012
>>Pískání obvykle vydávají kondenzátory nebo cívky. Zkontrolujte si kondenzátory okolo CPU, pokud nejsou anfouklé a jsou OK, vyměňte zdroj.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeromasik 2012-10-13 11:27
Dobrý den,
Když jsem dnes zapínal PC vše fungovalo jak má,ale poté co se mi zobrazilo VÍTEJTE se mi nenačetla plocha,ale jen černá obrazovka a nic nereagovalo,pou ze restart.Systém mi jde spustit jen v nouzovém režimu.Nevíte co s tím?
Mám 64bit Windows 7 ultimate
Pamět 4Gb
Procesor 2.8Ghz
Předem děkuji.

>>Admin 14.10.2012
>>Dobrý den, nejspíše nějaký softwarový probklém, zkuste provést obnovení systému z bodu několik dnů nazpět.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
-1 # Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeZeds 2012-10-18 10:59
Dobrý den mám problém s grafickou kartou Geforce gt 130 ( Stolní Pc )..hrozně moc se přehřívá ve windowsech mám teplotu 65stpňů..když zapnu nenáročné hry tak de teplota nahoru klidně i na 110stupňů..asi bude v prdel...větrák na GK že ? Mám Windows 7 32bit Profesional
Pamět 3GB
Procesor Amd Athlon x2 5000+ (2x 2.6ghz) Děkuji za odpověd

>>Admin 19.10.2012
>>Dobrý den, no zřejmě ano. Myslím že stačí otevřít case a podívat se.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeDaniel 2012-10-21 08:49
Dobrý den, muj pocitac se vypnul a kdyz ho opet zapnu spusti se vsechny vetraky, ale pocitac nebo disk nepracuie. Neblika cervene svetlo, ktere naznacuje praci. Obrazovka nic nezobrazuje nema signal. Pocitac jde vypnout pouze odpojenim ze zasuvky. Zkousel jsem odpojit graf. kartu i RAM ale nic nepomohlo. Nevite co s tim ? Diky...

>>Admin 23.10.12
>>Dobrý den, odpojte ještě hdd, jinak se zaměřte na vadnou základní desku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeHanes 2012-11-12 19:56
dobry den mam dotaz kdyz sem mel na pc 4GB ram a pujcil jsem je kamosovi kdyz my je vratil tak jsem zapl pc a napsalomy to ze mam 3 GB ram newite co s tym? predem diky

>> Admin 15.11.2012
>> Dobrý den, pokud se jedná o 4x1GB moduly, pravděpodobně jste jeden špatně instaloval.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMartin Cícha 2012-11-14 06:19
Zdravím,
hrál jsem Skyrim na stolnim pc, kdyz se pc najednou vypnul (velmi rychle). Zadny zkrat ci problemy s elektrinou jsem nemel. Pri stisknuti startovaciho tlacitka se mirne pootocili vetracky u graf. karty, cpu a zdroje, to bylo cele. Po vyjmuti graf. karty vetracky cpu a zdroje nabehly, uplne vporadku. Mam desku od NSI P35, RAM Kingston 1333 MHz DDR 3, intel i3 a graf. od MSI N450 GTS. Samozrejme zkusim grafiku na jinem pc, ale presto se na vas obracim s prosbou o pomoc, jestli vas neco nenapadne. P.S.: kdybych musel reklamovat grafiku, je mozne spustit pc s napojenim monitoru na druhy vystup VGA od desky (coz bude asi vystup integrovane grafiky cpu i3) ?

>> Admin 15.11
>> Dobrý den, máte-li v PC integrovanou grafiku, PC by na ni měl naběhnout automaticky v případě, že není zapojena karta v PCIe.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMartin Cícha 2012-11-15 19:39
Presne ta se stalo, vse funguje bez problemu. Diky za pomoc .)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Nove sestaveny pocitacJakub Faist 2012-11-15 18:15
Dobry den,sestavil jsem si pocitac, ne poprve, ale nikdy se mi nestalo to co ted. Kdyz ho nastartuji roztoci se vsecchny vetraky ale od procesoru po vterine prestane, pocitac se cca po 5ti dalsich vterinach restartuje a cely scenar se opakuje, kdyz se znova restartuje podruhe nabehne i obraz a uvodni obrazovka biosu,ale na klavesnici nereaguje, vetrak od procesoru se roztoci ale po 10ti vterinach se cely pocitac znova restartuje.
Konfigurace : intel i5 3350p
Gigabite n650oc 2gb
Zdroj corsair cx600
Jsem bezradny,ocenim jakoukoliv radu. Predem dekuji

>>Admin 18.11.2012
>>Dobrý den, napadají mě desítky možností. Ověřte si správnou instalaci chladiče CPU, kompatibilitu MB s CPU, celé to rozeberte a postavte znovu, obměňujte komponenty máte-li možost, nemohu Vám bohužel říci co je špatně, blo by to příliš jednoduché pokud by šlo diagnostikovat takto obecné popisy a problémy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujePetr Fritsch 2012-11-20 13:32
Dobrý den, mám problém. Ve zdroji se mi utrhl drátek a klepl do kovu a vyplo mi to Pc a když chci zapnuout tak se mi roztočí oba větráky, ale nějak se rozbily ty zástrcky vzadu (sorry za ten výraz ale jsem lajk. Nevim si s tim rady. Predem Diky. PS: Jo a ten drátek sem zase připojil

>>admin 20.11.12
>>Dobrý den, vůbec nemám tušení o čem to mluvíte ; )
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujePetr Fritsch 2012-11-20 19:24
já to zkusim jeste 1. Ve zdroji u mého počitače se mi utrhl drátek a klepl do kovu a počítač se mi vypl, tak sem to zkontroloval a našel jsem ten drátek a vrátil tak kde byl. A když sem se zase pokusil zapnout PC tak se mi sice roztočily větráky ale nešla mi myš,klávesnice ani monitor. Tak se ptám jestli nevíte co s tim. Diky

>>Admin 24.11.2012
>>Jevi se to jako poškozená základní deska. Pokud je deska správně namontovaná, je sice od case izolovaná, ale impuls mohl přijít z napájecího konektoru při zkratu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujePetr Fritsch 2012-11-27 01:17
takže si musim sehnat novou základní desku nebo se dá tahle ještě zachránit?

>> Admin 28.11.12 >> Nejsem jasnovidec! Myslím, že bude lepší, poohlídnete-li se po nějakém servisu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMastin 2012-12-08 16:18
co mam dělat? zapnu notebook,a chladič se netočí a za 5 min se mi vypne notebook
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Při zapojené klávesnici nenajede MBSnekojd 2012-12-09 14:15
Dobrý den,
mám tento problém z deskou. Když mám zapojenou kláv., tak deska nenajede. Když kláv. odpojím tak najede. Již jsem zkoušel na MB přepojení na PS2 a USB. Někdy deska nenajede i vůbec. Točí se jen ventilátor. Ramky i CPU jsem měnil. Mám pocit že MB je K.O. Za zeptání ale nic nedám

>> Admin 09.12.12
>> Dobrý den, zajímavý problém, ovšem pokud sjte zkoušel, jak píšete, PS2 i USB klávesnici pak bude problém skutečně nejspíše v MB.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Při zapojené klávesnici nenajede MBMartin Cícha 2012-12-09 15:08
Ahoj, měl jsem podobný problém - když byla klávesnice zapojena přes USB, systém nenaběhl do windows rozhraní. Po zapojení přes PS2 se to povedlo - počítač se totiž pokoušel nabootovat systém přes to USB, kde byla zapojena klávesnice (přestože bootovací priorita byla na HDD).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Při zapojené klávesnici nenajede MBTomáš 2013-10-31 17:46
Kolega má teď taky problém se spuštěním PC s usb klávesnicí, jak si problém vyřešil?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: Při zapojené klávesnici nenajede MBMartinZprahy 2013-11-10 21:53
Ah Tak jsem to u sebe konecne vyresil - v biosu jsem mel ze zvyku vzdy prvni bootovaci prioritu HDD zatimco defaultne je prvni usb HDD - a do te kategorie patri aj usb klavesnice (jde tedy jen o zapojeni pres usb, zarizeni muze byt jakekoli)...tedy kdyz jsem dal usb hdd jako 1. bootovaci priotitu tak klavesnice funguje paradne.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeIva 2012-12-12 00:26
Dobrý den, koupila jsem si novou klávesnici a když zapnu počítač, tak mi klávesnice nefunguje a když ho resetuji, tak funguje.Poradíte co mm dělat? Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeJupík 2012-12-13 06:50
Ahoj mam notebook od kamarada je to Compaq presario F500,kdyz jsem ho mel zapnuty tak se z niceho nic sam vypl,kdyz jsem ho chtel zapnout tak bohuzel jen s rozjel vetrak a zahrabal do DVD-romu,ale stale nic se nezobrazuje ale sviti kontrolka power a zapinaci tlacitko...po cca 10 - 15 sec se restartuje sam a opet to same...
Zkousel jsem vsechno,promeno vat RAM,vse vyndat i CMOS ,HDD,DVDrom,Wif i modul,bez baterky je nna sit ,jen na baterku,ale stale porad stejne...Pokud pri restartu zmacknu nejakou klavesu tak se nerestartuje a jen sviti ani vetrak netoci...Je tam neoriginal nabijecka ale se stejnym napetim nabijecka je HP (vim ze COMPAQ je podznacka HP)ktera ma priletovany "FSP" konektor...Je mozne ze je to nabijeckou co myslite? jako ze pri startu nema takovy vykon jaky by mela? Z notebooku neni nic citit ze by neco vyhorelo,s tim uz zkusenost mam ale nevim...diky za rady a odpovedi. Martin
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeJupík 2012-12-13 06:51
Jeste nutno dodat ze kdyz je notebook vypnuty a dam ho na nabijeni s baterkou tak dioda indikujici nabijeni po chvilce zhasne jako kdyz nenabiji...

>>Admin 13.12.12
>>Dobrý den, pokud má zdroj stejné parametry jako původní, neměl by být problém, navíc píšete že ntb běžel, později se vypl a od té doby dělá problém. Z toho co píšete by mi vycházela vadná deska, ale nesedí mi tam to že ještě stihla "sahat" na mecahniku. To se obvykle neděje, pokud je vadná. Pokud by měl být problém v displeji, který přestal zobrazovat, pak nevidím důvod proč by se ntb po 15s vypl, takže. Bohužel Vám nejsem schopen poradit, v tomto případě by bylo lepší ntb a jeho projevy vidět.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeJostosifyJ 2012-12-18 22:21
Zdravim
mám problém se stolním PC
NVIDIA Geforce 8800GT 762Mb
Intel 2x 1.6Ghz
3072Mb RAM DDR2
HDD 80Gb
Windows XP Pr.
Když zapnu pc a zvolím svůj účet (BIOS a vše funguje) tak začne načítat data (stále úvodní stránka s obrázkem účtu) a myš, vše reaguje, ale neustále načítá a nechce se přehoupnout přes tu úvodní obrazovku.
Pc před spuštěním s touto chybou běželo 24hodin v kuse.
Bojím se že je spálený harddisk, nechci kupovat nový kvůli pořizovací ceně.
Předem dík za odpověď.

>>admin 20.12.2012
>>Dobrý den, zkuste po startu počítače mačkat klávesu F8, spustíte boot options, vyberte nouzový režim, pokud PC nabootuje v nouzovém režimu, proveďte obnovení systému (start/programy/příslušenství/systémové nástroje/obnovení systému). Pokud jste body obnovení zakázal, zkuste odinstalovat vše co jste před vypnutím počítače na PC instaloval. Problém je rpavděpodobně softwarový. Pokud PC nenabootuje ani do nouzového režimu, můžete provést reinstall, pokusit se o opravu apod. případně může být i problém s hardwarem avšak spíše nikoliv.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeJostosifyJ 2012-12-21 17:20
Nabootoval a načetl instalaci Windows 7, fakt moc díky :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RAMman pc na h*vno :D 2012-12-26 21:01
Dobrý den. Z vaseho clanku jsem se dost priucil a chtel bych se zeptat na sve pc. Svoje pc mam 5 let( intel dual core 2ghz, ati radeon x1550 256mb, zakladovka asus p5s mx se a ram 1gb) a kdyz ho zapnu tak normalne naskoci ale seka se furt. To pc se seka cele i zvuk ve hrach konkretne v gta3 trva dlouho nez se nactou budovy a silnice proste to trva dele a pri nacitabi se pc drbe i zvuk. to same i v os windows xp home editon napr. kdyz pustim hudbu tak bezi treba 5sekund normalne a pak se to parkrat kousne a zase jede normalne a pak zase a takhle to jde furt do konce pisnicky. Pc je take hodne nestabylni furt pada atd. nacitani os tvra strasne dlouho. A vecinou se behem 1 vteriny vypne a zapne hdd aniz by spadl windows akorat se vtu dobu sekne hdd se vypne a zapne pokazde po4sekundach. nejdriv jsem si myslel ze to dela hdd tak jsem ho vymnenil za novy a problem pretrvava pc se furt seka a je furt nestabilni v podstate to hdd nebylo. z vaseho cteni jsem pochopil ze by to mnely delat ram a v druhe rade cpu. pc jsem nekolikrat teinstaloval a problem je stejny. Omlouvam se za to jak jsem to napsal dlouhe ale nevim jak to jinak napsat kdybyste jeste neco potrevaoval tak napiste.

>>Admin 28.12.12
>>Dobrý den, popisovaný problém způsobuje v první řadě "zaneřáděné" PC, resp. pokud někdo používá a má nainstalované různé doplňky, spousty prgoramů, které běží souběžně, zejména při startu je PC díky tomu pomalé. Druhá věc je, že máte v počítači celkem málo operační paměti. 1GB paměti zaplníte v podstatě ihned jakoukoliv aplikací snad kromě notepadu a pokud je RAM plná, a vy spustíte nějaký film, enbo přehrávač může se chovat přesně tak jak popisujete. Obecně bych řekl že PC jen tzv. nakládáte více než jeho HW zvládne, věřim že kdyzž přikoupíte paměti výrazně si polepšíte.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RAMmam pc na h*vno :D 2013-04-14 18:19
dobry den to sem zase ja :) pc je uplne ciste jsou v nem jen dve hry a pc mam 5let a tu celou dobu bezelo uplne v pohode i ze stejnyma aplikacema a zaclo to delat nedavno. Take defragmentuji. Myslite ze by to mohl delat take zdroj ze by za tu dobu ztratil vykon?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Upgradelucom 2013-01-13 21:39
Dobrý den,po výměně MB Asrock Z77 Extreme6,CPU i5 3570K, RAM 2x8GB Kingstone mi nenajede zdroj. Zjistil jsem, že pokud odpojím vše z USB tak zdroj sepne a vše je funkční. Zdroj Fortron 550W. Zkoušel jsem od MB vše odpojit kromě CPU a když v kterémkoliv usb portu budu mít zapojenou třeba TV kartu,nebo skener tak jen problikne a zdroj nenajede, pokud usb odpojím i po zapojení všech komponent tak zdroj sepne a už mohu zapojit všechny usb porty a vše je funkční. Asi to bude na reklamaci MB??? Díky za jakoukoliv reakci

>>Admin 14.1.13
>>Dobrý den, asi ano, případně nějaké horší odizolování desky při montáži. Nesetkal jsem se s něčím pdoobným doposud. Dejte vědět zda to rozběháte.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Upgradelucom 2013-01-15 18:59
Problém vyřešen :-), před demontáží MB jsem ještě zkusil poslední možnost - jiný zdroj a PC se bez problému nastartoval, dnes už mám nový zdroj Enermax ENP550AWT-B a vše je plně funkční. Zajímavé je, že zdroj fungoval na původním MB P5BE-plus bez problému
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Restarty , freezy ...Honza 2013-01-25 15:22
Dobrý den
Pc mam necelé 2 roky a problémy cca 3 měsíce .
Když zapnu počítač , načte se normálně funguje 5 minut a pak se objeví se na obrazovce barevné čáry , sekne se , nebo se restartuje , při tom slyším v sluchatkách podviné pískavé zvuky . Toto se děje bez zátěže i při zátěži ( při zátěži se vypne většinou rychleji ) . Řeším to vždy restartem , někdy se pc sekne i při nabíhání a musím ho znova restartovat (dřív pomáhala obnova systému , ted´ už pomáhají jen restarty ) . Někdy počítač restartuju 5* denně a až pak se rozběhne a jede , dokud ho nevypnu a pak zase ...

Předem děkuji za radu

>>Admin 25.1.13
>>Dobrý den, zkontrolujte zda se všechny větráky v PC točí tak jak mají. Zkontrolujte zda chlazení není zaneseno prachem. Poté bych tipnul nějaký studený spoj na grafické kartě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujefranta 2013-02-03 16:32
Zdravim,mam takovy problem s notasem. Kdyz ho zapnu,tak ho mam strasne pomaly, nemozu kliknout na zadnou ikonu,nic. A pak to nejde ani vypnout,restart ovat,ani rezim spanku. Tak jsem skusil preinstalovat windows a dela to zas. Ale v nouzovem rezimu to jde vsecko normalne. Diky za rady.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeFilip Tomasko 2013-02-21 16:17
Zdrávím, chtěl bych se zetpat jak opravit (nejspíš) slot na RAM pokud to nějak jde? Díky za odpověď :) Nebo co by mohlo být tohle: Zapnu PC a začne se normálně točit větrák, ale nenaběhne obrazovka. Dřív když sem vyndal jednu ramku aspň naběhl, ale teď už nějak nereaguje :(

>>Admin 22.2.2013
>>Dobrý den, může to být opravdu hodně věcí. Zkontrolujte zda ty paměťové sloty nejsou zanesené prachem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeklára 2013-02-27 12:45
Dobrý den bám nový notebook značky Asus celou dobu fungoval a teď se mi objevuje černá obrazovka s logem Asus a podtím napsáno pokusy o opravy co stím mám dělat ?

>>Admin 27.2.2013
>>Dobrý den, pokud je nový, pak je v záruce, tedy servis. Nejspíše vadný disk.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeKarlos 2013-02-28 10:45
zdravím...pustím pc a naběhne hláška že boot mtg chybí...co to znamená?děkuju
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeLibor 2013-03-10 08:57
stisknu tlačítko pro zapnutí PC a nic se nestane nekdy se třeba po 10minutách rozjede nekdy dřív nekdy pozdej a nekdy taky vůbec. co je špatně a jak se to dá opravit doma? díky

>> Admin 11.3.13
>>Deska, nebo zdroj.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # OpravaFilaCZ 2013-03-11 14:30
Zdravím, toto může být např. tím, že máte zohýbané piny nebo něco s drátkem( zapínáním) Ale abych opravdu věděl co to je musel by ste mi napsat co přesně to dělá! Zkuste ještě vyndat procesor a znovu ho tam dát to určitě pomůže pokud se třeba jen protočí větrák a nic. S přáním pěkného den Tomasko :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeVláďa 2013-03-10 13:51
Dobrý den.Prosím o radu jak mít opět funkční DVD...vložím-li tam DVD a zasunu tak se mi to znova samo vysune...rád bych věděl jak to můžu sám opravit. Děkuji a přeji pěkný den...

>>Admin 11.3.13
>>Dobrý den, to nevím musel byste ji rozebrat a hledat problém v mechanismu vysouvání.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeRostislav Stanko 2013-03-21 23:49
dobrý den,mám problém,fungova l pc,ale při instalaci windowsu při prvním testartu se vypnul,pak zapípal a hdd bliká,že pracuje,zkontro luje dvd-rom,pak disketovku ale na monitoru se nic nezobrazí,vůbec nic a pak 3x blikne monitor a pak nic,může to být grafika?děkuju a prosím o odpověď na email

>>Admin 22.3.13
>>Dobrý den, může, ale také nemusí. Nicméně fungující mechanika a "hrabající" hdd dávají celkem slušnou šanci, že jde skutečně o problém v grafice/monitoru/vga kabelu...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeHugo 2013-03-22 11:38
Počítačům nerozumím, ale chtěl bych se zeptat, jestli nevíte co se mohlo stát, když se mi počítač zničehonic vypnul a teď s nedobíjí, vůbec nejde zapnout a na nic nereaguje?

>>22.3.13 admin
>>Zřejmě Vám umřela v ntb. deska.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujebobo 2013-03-25 15:11
Dobry den chtel bych se zeptat dis sem resstartoval pc tak semi nerosvitila mys klavesnice a sitovka a nic uz se nestalo potreboval bych se zeptat dekuji!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeLucie 2013-04-12 19:07
Dobry den, mam problem s ntb Acer TravelMate 2450. Pri zapojeni do site se rozsviti kontrolka ze baterie je nabita, ale kdyz chci zapnout ntb tak vubec nereaguje a ani se nerozsviti. Ani kdyz odpojim baterii a necham ntb zapojen v siti. Muzete mi prosim poradit kde muze byt chyba? Dekuji za odpoved

>>Admin 13.4.13
>>Dobrý den, jeví se to jako vadná deska v ntb.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeLucie 2013-04-13 20:33
Dobry den, pred odeslanim ntb fungoval, ale kdyz prisel tak uz nefungoval. Nemuze to byt dopravou? Nemohlo se neco odpojit atd? Dekuji

>>14.4.13 Admin
>>Dobrý den, pokub byl ntb. přepravován někam do opravy a po doručení nefunguje je možné že v něm něco umřelo a otřesy při přepravě vadu iniciovali. Samozřejmě mohl někdo zapomenout něco zapojit, ale pochybuji že by servis po opravě ntb. nevyzkoušel jeho funkčnost. Reklamujte opravu, nebo kontaktujte středisko jež ntb. opravovalo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujePetr Janák 2013-04-15 17:22
Dobrý den,
mám problém se stolním PC větráky jedou na všem, ale je černá obrazovka, bliká jak DVD rom tak pc „jako že pracuje“, svítí na základní desce zelená dioda podle mě to znamená že je pod proudem tak že je OK, základní deska: Asus M4A89GTD Pro. Problém je že mi svítí červená dioda u ramek, tak že podle mě je chyba v RAMkách, mám 2x2 GB kingston DDR3 (1600), přehazoval jsem je do slotů zkoušel po jedné mačkal to tlačítko „MEM OK DRAM_led“ čekal jsem 20 minut, prý je to na butování ramek tak to ze svícení bliká už fakt nevím. Budu v tom pokračovat. Díky za odpověď.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeLenaGarci 2013-05-02 09:59
Ahoj lidičky potřebovala bych poradit mazala jsem nějaky soubory aby se mi uvolnilo misto ale asi sem smazala neco co jsem nemela a ted mi nejde zapnout pocitac on nabehne ale pta se me v jakym rezimu chci pocitac zapnout, a at dam cokoliv tak se znovu jakoby restartuje poradi mi nekdo co s tim uz sem fakt zoufala kdyztak do emailu diky moc .

>>Admin 2.5.13
>>Zkuste provést opravu systému pomocí DVD s Windows jedná-li se o Win7 - 8.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujepeetaaa 2013-05-07 18:50
Potřebuji poradit, všechny programy mam ve stejné ikoně, a nejdou (programy) ani otevřít. co s tím?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujejakub 2013-05-18 17:01
Dobry den,
Mam problém s ntb ibm t40..vzdy chvilku jde a pak z niceho nic zhasne monitor.kontrolky sviti a ntb dal pracuje.vypnu ho dlouhym podrzenim zapinaciho knofliku a az za nekolik hodin to zase normalne nabehne..zkoušel jsem i pripojit ex.monitor ale nereaguje.co s tim nůze být ??

>>admin 20.05.13
>>Dobrý den, nejspíše něco s grafickým subsystémem, pokud nefunguje ani externí monitor.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeSvatava 2013-05-20 08:16
Dobrý den,

předevčírem večer mi notebook jel parádně, včera večer jsem ho zapla a nastala ta modrá smrt, nemůžu se dostgat ani do nouzového režimu ani se vrátit na poslední dobré přihlášení, chyby mi to žádné nenašlo. Co s tím mám dělat? Data už jsou taky nenávratně pryč? :(

>>Admin 20.05.13
>>Dobrý den, data nemusí být nenávratně pryč, ani pravděpdobně nejsou, doporučuji dát ntb. k posouzení do nějakého servisu s požadvkem na zachování/vykopírování dat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # počítač nefachaferokee 2013-06-01 20:05
Dobrý den moc bych potřeboval pomoct. Zapnu pc a udělá mi to tohle "boot failed. Related boot agent" chápu related boot agent ale nevím co znamená "boot failed". Budu rád za každou radu.

Popř. Mužů dat i video.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # no uz vím v čem je problemferokee 2013-06-02 08:14
Tak jsem zjistil v čem je problém. Je to ramkou, takže žádám o novou řadu co s tím píše to "boot failed RAM". Moc nechci pc dávat do servisu. Rád bych si ho opravil sám díky.

>>Admin 2.6.13
>>Dobrý den, pokud počítač hlásí chybu s RAM, můžete zkusit paměti popřeházet popř. spouštět PC pouze s jednou. Některé desky nespolupracují, pokud není pamět ve sepecifickém slotu, ale to obvykle nenaběhne PC vůbec. Nejsem si úplně jistý, zda je souvislost mezi touto chybou a chybou kterou jste popsal v dalším komentáři.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: no uz vím v čem je problemferokee 2013-06-03 17:08
Citace ferokee:
Tak jsem zjistil v čem je problém. Je to ramkou, takže žádám o novou řadu co s tím píše to "boot failed RAM". Moc nechci pc dávat do servisu. Rád bych si ho opravil sám díky.

>>Admin 2.6.13
>>Dobrý den, pokud počítač hlásí chybu s RAM, můžete zkusit paměti popřeházet popř. spouštět PC pouze s jednou. Některé desky nespolupracují, pokud není pamět ve sepecifickém slotu, ale to obvykle nenaběhne PC vůbec. Nejsem si úplně jistý, zda je souvislost mezi touto chybou a chybou kterofgu jste popsal v dalším komentáři.

Nejsem zrovna znalec pc, takže vám nebudu odporovat, mohl bych poprosit o nějaký kontakt (e-mail, facebook, skype). Abych vám mohl poslat video nebo přesněji popsat problém díky.

>>Admin 4.6.13
>>Dobrý den, můžete napsat na i-skladka@tiscali .cz
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMartin Cícha 2013-06-15 17:57
Zdravim - u grafiky MSI 450 GTS 1GB jsem znicil vetrak - dal jsem ho pryc a na chladic nalepil normalni vetrak - a zapojil ho na desku. Teplota grafiky je lepsi nez predtim, neprehriva se. Zaroven mam ale ke grafice stale zapojeny 6-pin ze zdroje, bez toho nenabehne obraz (pocitac se spusti). Problem je, ze se nekdy pocitac sam vypne a hned zase zapne - myslim, ze je to kvuli male kapacite zdoje - kvuli tomu, ze mam zapojeny vetrak na desce a jeste 6-pin v grafice. Lze nejak nastavit softwarove, abych nemusel mit zapojeny 6-pin v grafice?

>> Admin 16.6.13
>>A jak byste si představoval, že ta karta bude fungovat, pokud ji odstřihnete od napájení? Co se týče ventilátoru, spotřeba je celkem marginální, navíc jste pouze jeden větrák odpojil a nahradil ho jiným tedy prakticky nula k nule.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeSebastian Janeček 2013-06-16 08:06
Prosím nevíte co vyměnit při zkratu PC?

>>Admin 16.6.13
>>Dobrý den, záleží co zkratovalo. Nejčastěji se tyto rpoblémy týkají zdrojů.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujetomas stopna 2013-07-27 13:33
PLS muze te my poradit kdys hraju wow nebo nekdy to dela aji pri fylmu.kdys pohnu mysi pc jse seka ale kdys sni nehybu tak jede normalne?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeDominik 2013-07-29 17:01
Zdravím, nevím jestli tu někdo má stejný problém, já ty komenty moc nečetl.
K věci:
Potřeboval bych pomoc s mim PC.
Vše jede ok když ho zapnu, normálně v pohodě se zapne, načítá se windows atd...Můžu na tom PC být třeba 3h v kuse na prohlížeči ale jakmile si jdu zahrát nějakou hru tak asi po 30-45 minutách se počítač úplně vypne(na tvrdo, jako kdyby ho někdo vytáhl ze zdroje) a když ho jdu zapnout hned potom tak se zapíná ale vypíná se ani se nenačte windows až tak po 5./6. se zapne. Zkoušel sem si i stahovat Core tempabych zjistil teplotu procesoru a ejhle, hned po zapnutí mám (jak kdy) 50-80 stupnu C (při těch 80 stupnich se mi to vetsinou vypne) nevím už co mám dělat, větrák normálně jede (hučí jak kdyby jeli 3 buldozery).
Kdy se mi začal vypínat?
Měl sem podezření na RAMky (nezkoušel sem) pak dále že větrák neběží jak má (hučí fakt strašně), přehřívání procesoru (teď co tu píšu tak během toho stoupla teplota o 7stupnu. Prosím o pomoc zde a nebo na email díky.

>> Admin 31.7.13
>> Zdravim, kdybyste ty komenty, nebo ještě lépe článek četl, třeba byste nemusel psát další. Počítač se vám přehřívá, dle teplot po startu se Vám hřeje CPU (pokud se nebavíme o nějakých P4 a sc. A pro které byli tyto teploty po startu standardní). Pravděpodobně máte zanesená žebra ventilátoru prachem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # NicTheBrigoCZ 2013-08-12 17:18
Zdravím,mám rozbytí PC ale nevím co s ním ?
Při zapnutí PC je černá obrazovka a svítí červené světýlko a restartuje se pořád . kouknu dovnitř a vše pracuje jak má , ale když zastavim větrák u grafiky zvuk přestane ale PC se nepustí , předtím když mi PC ještě fungoval tak se mi stávalo že se mi restartoval PC při obtížnější věcí jako , zapnutí hry apod. ? Ale Zdrojem to nebude . Poradíte prosím ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeDaniel 2013-08-31 12:45
Dobrý den,poslední dobou mám problém s netbookem PackardBell Dot S.Když píšu text,tak trvá než se zobrazí.Když hraju hru a zmáčknu nějakou klávesu,tak se sekne,pak ji pustím a pak to zase jede.Takhle nemůžu hrát žadnou hru.Zkoušel jsem Defragmentaci přes program Defragment a nepomohlo to.Neví někdo co stím? :(
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # nouzový režimloreal 2013-09-09 23:45
Dobrý den,prosím o radu,nevíte někdo jak se dostanu z nouzového režimu?zkoušela jsem restartovat notebook,ale nic platné mám windows7.Děkuji

Dobrý den, zkuste po spuštění počítače mačkat F8 dokud se neobjeví nabídka s volbami spuštění počítače a zvolte normální režim. Pokud ntb. nenaběhne jinak než do nouz. rež, je možné, že došlo k nějakému SW poškození.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Nefunguje.Marek 2013-09-11 04:20
Dobrý den chtěl bych se zeptat. Počítač nenaběhne jen Silně hučí ventilátor na grafické kartě a na cpu normálně jede . Prosím nemohl by mě někdo pomoci ? Děkuji :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # žádný signálJirgenB 2013-09-16 20:25
Dobrý den používám TV jako monitor. problém je v tom že mi ji GK zcela náhodně odpojí(žádný signál)někdy je vše v pořádku několik dní a někdy se odpojí 5x během hodiny. Zapojenou ji mám přes HDMI. Dříve jsem používal klasický monitor přes VGA a bylo vše v pořádku. Nevíte kde by mohla být chyba???Děkuji za odpověď.

>> Dobrý den, těžko říci, začal bych kabelama - připojte TV jinym kabelem, pak by problém mohl být v samotné TV nebo v GK, softwarový problém na straně počítače bych netipoval. Máte-li možnost druhého PC (ntb apod.) připojte TV k němu a tím vyste mohl určit v čem je problém.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Prosím o pomoc. Problém při výměně CASERoman Š. 2013-09-24 07:14
Dobrý den, včera jsem vyměnil case svého pc. Vypreparoval jsem vnitřek svého pc kompletně a nainstaloval jej do nového case. Vše by mělo být správně zapojeno, nedělám to poprvé.
Po zapnutí hlavního vypínače na zdroji se mi PC rovnou nastartuje stylem sepnutí všech ventilátorů a motorku HDD avšak obraz žádný a PC mlčí.
Všechny konektory ze zdroje pro napájení zák. desky jsou zapojeny.
Přijde mi divné už jen to, že se se hned po stisku hlavního vypínače na zdroji ihned spustí ventilátory a HDD, to by přeci nemělo.
Poraďte prosím.

>>Admin 25.9.13
Dobrý den, problémů může být tisíce, od nekompat. komponet, přes vadné nebo chybně zapojené komponenty, avšak pokud se počítač samovolně spustí poté, co připojíte zdrojový kabel, bývá často vadná základní deska. Tato funkce není defaultně nastavena jako výchozí, tedy by to běžné PC dělat nemělo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMilan 2013-10-09 18:50
Pekný deň,na obrazovke PC HP 530 sa zobrazili údaje:
Non - system disk or disk error
replace and strike any key when ready.Podla pokynou HP som kupil založil novy HDD,ale text zostal.PC nefunguje.Čo mám ešte skusiť.Kde najdem Piny na pripadný restart BIOS
ďakujem Milan

>> Admin 10.10.13
>> Dobrý den, hláška vyskakuje protože počítač nevidí systém k bootování. Pokud Vám odešel původní disk, vy jste jej vyměnil za nový, bude třeba ještě nainstalovat systém. Na novém disku nejsou data. HP by mělo být schopno zaslat vám recovery média ze kterých bude možné počítač nainstalovat krok za krokem, je ale třeba kontaktovat HP linku, případně ntb nainstalujte sám pokud máte média.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMilan 2013-10-10 17:59
Ďakujem za odpoveď,vložil som inštalačne CD pre W 8,nechce mi obnoviť system(jednotka je uzamknutá a ak zapnem PC vykazuje chybu 1782.
Sú nejaké iné možnosti?
S pozdravom MH

>> Admin 14.10
>> Dobrý den, chybu neznám, dle HP se jedná o problém řadiče disku, ale upřímně pochybuji že by byl vadný řadič, nebo znovu disk. Pokud se dostanete do biosu, zkuste jej vyresetovat do defaultního nastavení. Nějaké tipy jak problém řešit jsou např. na odkazu zde: http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Lockups-Freezes-Hangs/Hp-Compaq-2710p-1782-ERROR/td-p/2550817
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujejaypee 2013-10-15 14:02
Zdravim

Mám problem s mým noťasem Acer 6530G.
Zapnu ho jede 7s a hned se restartuje. Obrazovka je černá, bliknou jen diody na multimedia (play,stop...) ovšem když ho necháp chvílu takhle restartovavat tak mi nabehne nekdy po 5minutach nekdy po hodine. Nevíte čím by to mohlo být? Jsem vděčný za každou odpověď.

>>Admin 15.10
>>Dobrý den, pravděpodobně hardwarový problém, zkusil bych diagnostiku HDD, RAM.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeradekjanku 2013-10-28 16:15
Dobrý den, mám problém s notebookem ASUS N56VV. Koupil jsem, přinesl domů, pustil, že budu instalovat systém a nic. Problikne podsvícení klávesnice, ventilátor se točí, ale obrazovka černá. Díval jsem se i na jiná fóra a asus asi vyrobil sérii s problémem v BIOSu. Nevím jak poradit? Popřípadě přehrát BIOS? Předem děkuji.

>>Admin 29.10
>>Dobrý den, reklamujte to.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujepeťa 2013-11-02 13:19
Dobrý den. Prosím o radu. Notebook Acer aspire (starý 5 let) se mi už delší dobu vypínal při dlouhodobém používání (po x hodinách). Včera večer se vypnul a poté už nešel zpustit. Respektive se spustí a nabízí dvě možnosti A) zpustit obvyklým způsobem -při teto možnosti se stále načítá a do 5 minut bez změny se vypne. Možnost B) oprava (doporučujeme) - oběví se černá obrazovka a diagnostika se nespustí a opět se za chvíli vypne. Co s tím ? Děkuji

>>3.11.13 Admin
>>Dobrý den, vypínání může být způsobeno přehříváním, současný problém s tímto nemusí mít nutně nic společného. Každopádně diagnostikujte disk zda není vadný, pokud nikoliv reinstalujte OS.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeRasty 2013-11-04 21:47
Dobrý den, prosím o radu, jestli by stacilo vyměnit zdroj, nebo koupit new stroj. Dělo se tohle: Nejdřív se při zapínání pc dokola restartoval. Píp-obrázek-píp-obrázek. Pořád dokola. později se spustil. Ignoroval jsem to. O pár dní později. Se vždy při zapinani propipal k BIOSu v biosu sem dal exit a pc normálně běžel. A po dalších pár dnech při zapínání už nepipal, neobjevoval se obrázek, jen problikavali větráčky, roztaceli se a vypinali a pořád dokola až počítač přestal úplně reagovat. Je to zdroj, nebo i něco víc? Děkuju..

>> 6.11 Admin
>> Dobrý den, tipoval bych zdroj či desku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujemiloslav 2013-11-09 14:30
dobry den prosim o radu koupil jsem si počitač jenže sem ho skusil až doma když ho zapnu tak my naskoči uživatelske jmeno tak zadam ok a naskoči my plocha ale jen obrazek a v proztředku to piše aktivace produkt windous ale neni tam ani nabidka star ani žadne ikony proste tam nejde nic delat dekuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeKarel Š 2013-11-11 20:50
Dobrý den.Popsal bych svůj problém asi takhle.Asi před týdnem se mi začal sekat internet ,dlouho načítal prohlížeč ( internet mám rychlost kolem 30 mbit),skype načítá dlouho ,programy se instalují dlouho ( nero jsem instaloval asi 4 hodiny)o hrách ani nemluvím.Zkusil jsem to projet memtestem a najednou pc běžel celý den normálně.Druhý den jsem ho zapnul a zase to zlobilo.Tak jsem přendal dual paměti( mám 2 gb)do druhých dvou slotů a nic.Když jsem je vrátil zpět tak to zase běželo,ale zase jen do vypnutí pc.Zkoušel jsem vše znovu ,ale už nepomohlo nic.I jsem zkoušel přeinstalovat systém i s formátem ,ale nic.Mám windows xp naběhne poměrně rychle.Procesor AMD athlon 64 4000 ,grafickou kartu nvidia geforce gtx 550 ti, 2gb ram,zdroj fortron 500W .Grafická karta je stará asi půl roku.Zkoušel jsem jinou sítovou kartu a nic.Předem děkuji za radu.Karel

>>Admin 12.11.13
>>Dobrý den, zkuste otestovat HDD například pomocí HD tune
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeKarel Š 2013-11-13 20:21
Tak jsem HDD projel programem hd tune a poškozené bloky žádné , kondice-u všeho napsáno OK,test disku- min.rychlost 25,6 MB ,maximum 70,2 MB,průměr 51,7 MB ,nejvyšší rychlost 100,2 MB ,využití CPU 100% ,jo ještě teplota 40 stupňů.Měl by jste ještě nějakou radu.Zatím děkuji.Karel Š
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeKarel Š 2013-11-14 12:34
Jo ještě jsem ve složce správce úloh zjistil,že mi CPU jede pořád na 100%

>> Admin 15.11.13
>> Ve správci úloh by ěmlo být vidět, který proces vytěžuje na 100%, jaký máte nainstalován systém?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: RE: RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeKarel Š 2013-11-18 15:45
Systém mám windows xp.Nejvíce mi zatěžovala složka svchost.exe .Dnes jsem zkusil přeinstalaci s formátem.Ještě jsem nenainstaloval ani ovladače a už mi CPU běžel tak 70%.Nečinné procesy tam měly 99 ,a okolo 10 spíš míň byla složka taskmgr.exe.Ještě jsem zkusil vyfoukat chladič CPU ,ale zátěž se pohybovala 50 70 %.

>>Admin 20.11.13
>>Dobrý den, pak jsem v obraze. Jedná se o obecný problém WinXP, resp. vlastnost. Systém vám detekuje a stahuje aktualizace a proto toto vytížení. Máte asi tak 2 možnosti. První: vypněte v zabezpečení stahování a zjištˇování aktualizací, nebo si upgradujte prohlížeč IE alespoň na tu 8mičku, poté otevřete možnosti aktualizací, zvolte zjisti aktualizace nyní, otevře se vám web mrkvosoftu, tam si dejte vyhledat dostupné aktualizace, počkejte 10 minut, a pak nechte nainstalovat to co vám to dá jako možnosti. S počítačem hardwarově nic nemáte.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeKarel Š 2013-12-01 21:00
Tak jsem zkusil obě varianty a je to pořád stejný.Zkusil jsem i nainstalovat winndows 7 a je to pořád stejný.Mám už obavu,že je něco s procesorem.

>>Admin 4.12.13
>>Dobrý den, že byste měl něco s CPU je v souvislosti s řešeným problémem takřka nesmysl. Zkuste spustit restart služby pomocí scriptu zde: http:\\i-skladka.cz\downloads\re set-svchost-xp.zip
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: RE: RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeKarel Š 2013-12-08 09:02
Tak stránka má chybu 404 stránka nenalezena

Při kopírování odkazu, se tam z nějakého nevysvětlitelné ho důvodu vloudí mezera, tak ji odmažte.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujefilip 2013-11-15 16:25
Dobrý den. Mám takový problém normálně zapnu počítač a při načítaní systému windows se mi najednou vypne obrazovka a napiše mi to power saving mode a pak už mi jen bliká monitor. Počítač normálně jinak v nouzovém režimu jede. Opravdu nevím co s tím a vzhledem k tomu že nejsem moc přes počítače tak bych ocenil pomoc děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMichal 2013-11-16 19:52
Dobry den, v biosu v kolonce display options jsem omylem zmenil puvodni nastavene Legacy only na UEFI only a nebere mi to grafiku. Beeb code zni, jako kdyz tam graficka karta neni. Zkousel jsem i jinou, ale opakovala se stejna chyba. Nevite jak se dostat do biosu abych zmenu vratil zpet?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMartinZprahy 2013-11-17 01:56
Ahoj, staci resetovat bios, cimz se bios vrati do sveho puvodniho nastaveni. Na desce musis bud vyndat malou placatou baterku a pockat par minut (vetsinou byva pod slotem na grafiku) nebo spojit kontakty na cmos jumperu, coz jsou dva piny blizko te baterky. Pokud mas manual k desce tak by tam meli psat kde se nachazi cmos jumper - pak jen staci prilozit neco kovoveho a spojit ty piny...a bios bude ok.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMichal 2013-11-17 11:59
Dekuji, moc jste mi pomohl.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujekrtek 2013-11-18 04:42
Dobrý den, potřeboval bych poradit s menším problémem. Mám pc, které, když se vypne tak se nechce zapnout, tak cca 6 hodin nebo když mi vypnou třeba elektriku na chvilku tak to trva zas cca 6 hodin než si odpočine a jde zas zapnout.
Když se mi to stane tak vypnu zdroj a po cca hodine zapnu až si spočne a jenom se roztočí ventilátory na milisekundu a zas vypne a tak se to opakuje cca tech 6 hodin a pak jde zapnout. dřív stačilo třebas jenom půl hodky nez naběhnul znovu

>>Admin 20.11.13
>>Dobrý den, pravděpdoobně vadný zdroj či deska.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeTolki 2013-11-28 05:56
DObrý den, svoji chybu jsem zde nenašel a proto se vás chci zeptat. Probíhá to asi takto: spustím počítač naběhne BioS a jakoby ten počítač někdo vypul špatně tak mě to nabídne jestli chci spustit normálně PC nebo s opravou. Chci dát normálně jenže klávesnice v této fázy jakoby zamrzla takže se to spustí s opravou. Žádnou závadu to nezjistí a poté se restratuje počítač a pořád dokola

>>Admin 30.11
>>Dobrý den, máte pravděpodobně poškozený systém, nejjednodušší řešení bude reinstal, případně, jedná-li se o W7, pokus o opravu pomocí CD s Windows.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # pc z amerikyPatrik h 2013-11-30 19:34
Zdravim.. dostal jsem dneska počítač dell od známého co si ho koupil v americe.. dostal jsem ho bez kabelu do zásuvky.. tak jsem tam dal jinej co jsem měl - českej... ale počítač prostě nechce naběhnout ani se nepohne žádnej větráček... jediné co chybí na pc je grafická karta... neni vada v tom že tam nepasuje úplně přesně kabel ke zdroji? jinak zdroj je připínatelnej ze 115v na 230v takže jsem to přepl na těch 230v ale nepustí se... a na těch 115v to zkoušet nechci abych ho neodpálil..známému ležel cca rok v garáži ale tvrdí mi že fungoval.. díky za radu co mám udělat

>>Admin 3.12.13
>>Dobrý den, změřte zdroj, pokud je OK a zařízení ani neťukne, pak je problém v desce, orkajově ve spínacím talčítku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeRobo 2013-12-07 21:41
Dobry vecer mal by som otazku mam starsi pocitac a stala sa mi taka vec hmmm par krat po sebe vypadol prud v dost castych intervaloch no a z pc mi porobilo taku vec ze ked som ho zapol vyhodilo mi to cierny obraz a pytal reboot cd alebo disketu ked som ho restartoval prepol som ho do biosu dal som load default a save no od vtedy sa my zapne povrcia vetraky urobi dvojitee pippip ako ked sa ide do biosu no a restartuje sa asi po 2az3sekundach lenze obraz nejde tak som demontoval grafiku a nejde sice obraz logicke no pc zostane zapnuty nevypina sa ale priebeh rovnaky tiez dvakrat po sebe pip ale zostane vrca akonahle vsak grafiku vopcham nazad to uste vipne povrci skape a sam dookola neviem co to je ci len ta grafika bo to je uz druha za tri roky napadlo ma ci to nemoze byt slot na grafiku poskodeny alebo co dakujem vam za odpoved mam dajak hlavu v smutku

>>Admin 8.12.13
>>Dobrý večer, těžko říci, grafiku můžete zkusit někde půjčit, a ověřit funkčnost, případně někde zkusit vaší.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeRobo 2013-12-09 19:41
Dobry vece skusil som druhu a nic stale to iste resetoval som aj bios ale nepomohlo zistil som jednu vec no neviem ci by to mohlo byt zo zadnej strany pc mam 4 diody a podla toho ze svietia sice vsetky no jedna na cerveno ostatne zeleno a v manuali na Mb vraj moze ist o pamet no neviem bo ma metie ta grafika je mozne ze odyslo aj jedno aj druhe??? Ram je mimochodom len 1gb no a ta prva graf.karta bola Asus nvidia 7300 128mb 250mhz ddr2 tato druha co zrejme posla je Ati Radeon Hd 5470 512mhz ale ddr3. Moze byt aj v tom problem???

>>Admin
>>V graficeproblém tedy nebude, ta ramka klidně může problém způsobovat. Dále deska. Chce to zkoušet, komponenty, jinak se nikam nedopátráte.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujePavel 2013-12-13 15:50
Zdravím, mám problém s nastartováním PC.
Večer jsem vypnul pc a dnes nenastartoval. Po zapnutí pípne, začne nabíhat bios a naskočí informační obrazovka, že mám zvolit způsob startu(běžným způsobem, stav nouze atd.). Potíž je v tom, že usb klávesnice od počátku startu nereaguje a proto způsob strtu nezměním. Po uplynutí nastaveného času pokračuje start, objeví se nápis Windows, pak najede to zářící logo Woken a potom krátce problikne modrá obrazovka s nějakou informací, krátce, že nestíhám přečíst. Pak následuje pípnutí a další restart obdobně.
Poradíte mi prosím někdo? Mám obavu o desku MSI 748(asi) P-NeO-V,dále Hardware Celeron 2,66 D Box, 1GB Ram DDR, grafika Asus 512 GB.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
-1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujePavel 2013-12-14 17:48
Ale melu blbosti, deska Socket 478, grafika 512 MB jsem z něho mimo sebe.
Dík za event. info a radu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujePavel 2014-01-12 14:21
Citace Pavel:
Ale melu blbosti, deska Socket 478, grafika 512 MB jsem z něho mimo sebe.
Dík za event. info a radu.

Tak nic, koupil jsem desku s sprocesorem a int. grafikou. Už to jede, cena skoro stejná jako za starou novou desku.
Zdar Pavel.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujemartin 2014-02-01 09:00
Dobry den mam problem s pc a potreboval bych poradit co stim. Jde o to ze pc se stale dokola restartuje a nenajede system. PC zacne klasicky nabihat az na obrazovku s logem windows a nacita se ale po chvili se restartuje a takhle porad dokola jeste predtim tam problikne modra smrt a pise tam neco o COMCTL32.dll prosim poradte co stim.diky

>>Admin 1.2.14
>>Dobrý den, pravděpodobně pomůže reinstalace OS.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMarek 2014-02-03 11:51
Zdravím .Potřebuji poradit.Vyměnil jsem baterku na desce a při spuštění PC napíše bios not found a nabídne F2 setup,kterým se dostanu do biosu,ale ten "nevidí" HDD jen flopy mechaniku.V biosu je nastavena autodetekce disku.Poradí někdo?Díky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujezdeněk 2014-02-23 13:20
Dobrý den,potřebuji poradit.Zapnu počitač presário a na obrazovce se objeví podélné barevné čáry přes celou obrazovku a po zmizení čar počitač normálně funguje,co je to za závadu a jak se dá odstranit,přede m díky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeEva Skopalová 2014-03-08 09:15
Mám dotaz PC naběhne dokonce normálně jde vše akorát se nepravidelně sekne a na obrazovce se objeví barevné čáry . Vyměnila jsem základní desku pak i procesor ale nic. Děkuji Eva

>> Admin 12.3.14 >> Mohl by být problém v grafické kartě, popřípadě, je-li karta sdílená, v operačních pamětech.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujePatrik 2014-03-09 20:59
Po úvodním startu notebooku oběví se vlaječka Windows start v pořádku. V okamžiku kdy se má oběvit plocha ntb naběhne nouzoví start.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # zednikmarian 2014-03-12 16:56
dobry den mam problem kdyz zapnu pc tak mi naskoci jdu na internet a 2 minuty a seknesemi pc je cely neovladateny a musim ho ricne vypnout a tohle mi dela porad nepusti me na zadnou tanku dlouho nez 2 minuty diky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeZdeněk 2014-03-26 16:23
Dobry den,mam problem s NTB.po zapnuti a prihlaseni se na plose cca po 5 sekundach zasekne a nejde nic.pomuze jen HARD vypnuti a podruhe uz jede normalne.NTB je cerstve po reinstalaci.zaseknuti neni pravidelne napr. dneska v pohode vcera se seknul a predevcirem zase ne.a takhle uz je to asi 10 dni.diky

>> Admin 27.3.14
>> Dobrý den, stáhněte HD tune a otestujte pevný disk, dále otestujte nějakým memtestem paměti RAM. Pokud nebude problém, je možné že máte vadnou základní desku avšak raději bych dal ntb do servisu k diagnostice.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # pomocpetr 2014-04-02 13:51
Dobry den mam problem s pc kdyz ho zapnu tak nejde monitor vse jsem kontroloval a zkousel ale kdyzz zapnu pc tak mi nblikaji kontrolky anizluta ani cervena jsem bezradny prosim pomoc
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # nechce naskočit pcEva 2014-04-08 09:21
Zdravím,snad mi tu poradite,co dělat,když zapnu pc,tak jediné,kam se dostanu je F2 Bios,F3 menu hdd,cd-rom a tak a pak F8,ale tím to končí
Můžete mi někdo říct,co s tím má normální člověk zkusit dělat? Jinak jediné,co normálně naskočí je: zmacknete ctrl+alt+del pro restart pc...a tak je to ale pořád dokola :( moc děkuji za jakoukoli radu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujerobert 2014-04-19 05:27
Ahoj mam problem koupil sem pc ktery slapal skvele a pak sem vzal ramku ze staryho pc. A dal do novyho udelal jsem to kdyz byl pc zapnuty bylo tam 3 GB a ja tam vkladal 1gb kdyz v tom se vypl a uz nenaskocil. A nic nefunguje ani kontrolka nesviti nic nevite nahodou co se tam pokadilo?

>> Admin toto bez komentáře.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeAnna 2014-04-19 10:24
Ahoj, ráda bych se na něco zeptala. Jelikož kreslím na PC a používám přitom photoshop cs6, tak mám závažný problém. Vždy při kreslení si píšu na skypu s přáteli a přitom si na youtube pouštím někdy písničky, ale jen někdy.

Od té doby, co jsem přeinstalovala PS, tak se pořád seká s ním i videa a internet, ale pouze tehdy, kdy mám zapnutý internet. Nevím co s tím.

Díky předem
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # :)someone 2014-04-29 15:03
nečetla jsem celý článek ale určitě si dejte při sestavování pozor i na prohnutou zákl. desku - stačí jen kousek .. my jsme to řešily celej den a mysleli že je vada ve zdroji a ono stačilo jen povolit dva šroubky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeTomáš 2014-05-01 14:22
Dobrý den,mam problem s obrazem lcd televize kdyz prepnu na obraz pc tak se mi objevi jen cerna obrazovkaa pisemito bez signalu. Prosim odpovez te. A moc se omlouvam za chyby pisu z mobilu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeDalibor 2014-06-03 14:36
dobry den.. chtel bych se zeptat cim by to mohl byt pokud chci prepnou z bednicek na sluchatka coz je vymenit jacky tak se me pc sekne a kdyz to zkusim znova toz me treba spadne obrazovka nebo tak hodi nejaky rastr.. cim by to mohlo byt dekuji za odpoved predem....

>>Admin 3.6.14
>>Dobrý den, tipuji to na SW v ntb. reinstal všeho co má něco společnýho se zvukem, nebo celého pC, velká teorie by mohla být vadná deska, ale tyto problémy dělá SW.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeKobo 2014-06-30 14:22
Dobrý den, tipuji problém na MB ale nechce se mi jen tak kupovat nový, nicméně...
počítač jsem zapnul a vše jako obvykle, windowsy i s přihlášením naběhlé za 10 vteřin a asi po hodině koukání na film se mi zničeho nic rozpadl obraz, po restartu po další asi půl hodině to samé. tak jsem počítač vypl nechal na pokoji a chtěl ho zkusit po asi 2 hodinách znovu zapnout abych se podíval co způsobovalo ony výpadky, avšak nehodlá mi naběhnout monitor...
GK jsem zkoušel v jiném počítači,
HDD je v pořádku, vyzkoušeno v jiném počítači
Monitor otestován na jiném počítači
zkoušel jsem i přes integrovanou grafiku a stále nenabíhá... myslíte že by mohl být problém na sběrnici?

(nicméně konfigurace:
deska - ASRock N68C-S UCC
CPU - ATHLOON XIII - x64
GPU- ATI Radeon HD 4350
RAM - 2X 4GB Kignston hyper blue)

předem děkuji za odpověď

>> Admin 30.6
>> Dobrý den, problém může být skutečně v desce, zkuste ještě paměti, máte 2 tak stačí s jednou a proházet.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujePeťas 2014-07-01 11:10
Dobrý den,
už jste se setkal, že po zapnutí PC obvykle ventilátory standartně se roztočí krátce 2-3 s. na maximum (obyvykle velmi krátce vyšší hluk), pak se ustálí na nějakou rychlost a jedou velmi tiše, následně se spustí bios, systém. Ale mne nyní po zapnutí se spustí ventilátory na max. rychlost a v ní setrvají, Bios, systém, nenanaběhne. Po pár pokusem se mi stane, že nějaké to zapnutí je úspěšné, především když se snažím přitlačit před startem chladiče (procesor, grafika),nevím jestli kontakt, prach, teplovodivá pasta na výměnu, vadný některý z ventilátorů, nebo čidlo teploty, které vyhodnotí že je přílož vysoká teplota a nechá vše stále točit na max a znemožní spuštění procesoru a nebo prostě další chod? Díky za případnou pomoc.

>> Admin 1.7.14
>> Dobrý den, zkuste povyměnovat paměti ve slotech, nastavit BIOS do defaultu. Pokud tyto věci nepomohou, pravděpdoobně vám odchází deska. tipuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujefojtzbyna 2014-07-14 15:53
Zdravím,když zapnu pc, rozjedou se vetrak, ledky atd., ale obraz nenabiha, ani přes integrovanou grafiku, ani pres klasickou, mb i zdroj jsou uplne nove,ramek mam vic, tak nevim, odešlo cpu?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujewin 2014-07-24 18:03
Dobrý den přeinstalovával jsem PC win 7 na win XP prof. Vše běželo jak má ale po ukončení instalace mi nabíhá pouze černá obrazovka ( nahoře vlevo bliká bílá čárka a nic víc se neděje) děkuji za radu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeZdenek Bída 2014-08-12 17:38
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat, co znamená nebo co mám dělat.pustím pc zadání heslo a píše mi to-službě služba profil uživatele se nepodařilo přihlášení-nelze načíst profil uživatele

>>Admin 13.8
>>Dobrý den, je to problém, postup na MS je celkem k ničemu, zkuste psotupovat dle rady zde: http://jirikovoego.cz/2011/01/25/windows-vista7-nelze-nacst-profil-uzivatele/

tyto problémy opravuji skrze nějaký PE systém na flashce a připojení se k registrum daného počítače. Celkem bych řek, že už to chce aby měl člověk nějakou zkušenost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeDRALSR 2014-08-12 17:47
Dobbrý den,
Mam problém s grafikou, resp. Když jí zapjím počítač nenaběhne ale na interní ano a dotyčná grafika normálně funguje na jiném PC napadá vás nějaké rešení mimo výmeny desky ?

>>Admin 13.8
>>mrknete do biosu jeste zda neni mozne natvrdo nastavit volbu grafiky, jinak může být nekompatibilita , či skutečně vadný slot.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeLenny 2014-08-19 17:54
Díky mnohokrát :) opravdu pomohlo
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeLukáš 2014-08-22 08:22
Dobrý den

chtěl bych se vás zeptat, jak řešit problém s Ram. Mam 16gb ram a hned po spuštění systému mi to vyskočí až na 93% využití, což je naprosto podivné, když nemám spuštěný žádný program nic. Prostě jednou na plno.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMarekZlin 2014-08-31 02:12
Dobrý den.
Asi před týdnem se bratrovi nešťastou náhodou podařilo polét klávesnici noubooku (Acer)
Hned ho vypl a nechal asi dva dny vyschnout.
Poté jej normálně zapl a fungoval.
Za několik hodin se ale sám vypl, po dalším zapnutí běžel opět normálně, po nekolika hodinách se znovu vypl. Tak ho nechal vyplí.
Teď ale po zapnutí se pouze rozsvítí dioada (že je zaplý), rozjede se větrák a disk pracuje, ale nic se nezobrazí (ani se nepodsvítí displey) a asi po 5 sekundách se vypne.
V čem může být hlavní problém?
(Základová deska je podle mě z části v pohodě, resp. chyba v některém obvodu. Typoval bych to na BIOS nebo procesor (ten je integrovaný s grafikou -podle mě))
Předem děkuji za odpověď
Pro pomoc podle potřeby pošlu požadované údaje.

>> Admin 1.9.14
>> Dobrý den, obecně u politého ntb se často stává, že časem odcházejí zasažené komponenty. Při polití je nutné vyndat ihned i baterii avšak ke zkratu v tomot případě zřejmě nedošlo, viděl bych to na postupnou oxidaci zasažených částí. Tzn. pokud polijete ntb, ihned vypnout, vyndat baterii, v rámci možností sušit a rozebrat a očistit. Vsadil bych se že po rozebrání najdete zoxidované části, obávám se, že zař. bude na odpis.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # nefungujici pcilona 2014-09-05 15:44
prosim o radu,kdyz zapnu pc tak se jen spusti ventilator,v cem hledat problem?dekuji

>> Admin 6.9.14
>> Dobrý den, deska, cpu, ram, vga, zdroj, dejte to do servisu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMarek Vlček 2014-09-16 15:28
Dobrý den,
chci se zeptat mám stejný problém jak popisujete, zapnu počítač protočí se větráčky a pak se vypne. Udělal jsem vše jak radíte, dokonce jsem ho kompletně vyčistil a pořad nic stejné nějaká rada? Jedná se sestavu základní deska AsROCK 760GM-GS3,procesor AND Athlon 2 3ghz, grafická karta GTX 560 TI, zdroj LC 6550. Co s tím, vůbec si nevím rady, vše mám již po záruční době. Děkuji za jakoukoliv radu. Marek
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMatúš Domorák 2014-09-18 16:42
Zdravím rád by som sa spýtal mal som tkúto zostavu pc Intel Pentium G840 NVidia GeForce GT 520 motherboard Foxconn model 2ABF a 4GB RAM pamäte. Kúpil som si nové CPU a to konkrétne i5-3570k jediný rozdiel je medi procesormy (samozrejme okrem výkonu) je že starý mal Sandy Bridge a nový má Ivy Bridge po výmene CPU nahodený chladiča a spustený síce spustí PC CPU sa zahrieva a všetko okolo ale obrazovka je asi 3-7 sec čierna a zobrazí No Signal Detected po tomto sa obrazovka uspí následne sa vypni asi za pár 10tok sec aj PC a neviem čo je stým dokonca som aj vymenil káble čo som mal DVI s redukciou na VGA za HDMI s redukciou na DVI-D do monitoru ale nič robí stále to isté. Prosím ak nioekto mal podobný problém alebo ten istý napíšte mi na ďakujem

>>Admin 20.9.14
>>Dobrý den, deska nepdoporuje toto CPU, zkuste upgr. BIOSu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeRadek 2014-09-27 08:09
Dobrý den,potřebuji poradit se stolním počítačem,když ho zapnu nereaguje a naskočí asi po 20 sekundách,jinak běží vše v pořádku,děkuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMichal 2014-10-06 08:39
Dobrý den, podobný dotaz jsem již v diskuzi našel, ovšem byl formulován lehce odlišně...tedy, pokud zapínám PC, je nutné dlouze držet tlačítko "power" (skoro až do jeho vypnutí), aby "problikla" klávesnice a spustil se monitor. Jedná se o starší PC, kde zpočátku problém nebyl, ale postupně se to horšilo, až dnes PC prakticky nespustím jinou, než touto metodou. Příjde mi, že pokud bych PC po tomto úspěšném startu vypl a hned poté ho zapl standartním krátkým stiskem, pc naběhne normálně. Jakoby v počátku nebylo někde dost štávy nebo co. Ale zajímavé je, že s naprosto stejným problémem jsem se setkal u jiného starého pc. Díky...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # lidkalidka 2014-10-06 21:58
Dobry vecer mam potize s notebookem kdys ho zapnu nejde spustit wyndouz byl necekan vypnuty inak do biosu se dostanu a snazi se nacist ale skoci vzdy do nastaveny spustit beznim spusobem ale nejde spustit dekuji ya radu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeOndra 2014-10-16 15:16
Ahoj. Mám problém s RAM. Asi před půl rokem mi Windows ukazovalo, že mám 6GB pamětí a z toho dostupných jen 4GB, tak jsem paměti na základní desce proházel mezi sebou. Tím se mi zpřístupnilo všech 6GB. Jenže o d tý doby mi při zapnutí PC háže chybu a musím to znovu restartovat. Po zapnutí mi prostě naskočí jen modrá obrazovka, kde se píše o chybě. Reinstal systému nepomohl. Tak se chci zeptat jestli někdo nevíte nebo ste se s tím někdo nesetkal. Díky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # POMOC!!!!Marek 2014-10-20 18:52
Mám problém a neumím ho vyřešit ačkoli se v pc vyznám tohle nevím.. Když si nabiju notebook a je bez napájení elektriky, hry mi jedou bez problémů, ale když ho po nějaké době zasunu do napájení asi po 10 minutách se natvrdo vypne. Neví někdo co s tím? odpovězte prosím na email: ciganekmarek@gm ail.com. Jinak mám Lenovo thinkPad Edge děkuju za odpověd

Admin>> Pravděpdoobně se vám přehřívá, pokud byste se v PC vyznal, tak byste se zde nemusel ptát.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Problém !!Tomáš 2014-10-25 09:02
Ahoj potřebuju pomoct nefunguje mi notebook !
měl sem ho zapnutej všechno běželo bezproblému pak sem ho vypnul a asi po 2-3 hodinách když sem ho zapínal tak už se nic nestalo..
Nesvítěj kontrolky ani větrák nejede nevíte čím to může být ?? Díky za radu :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujei.rac 2014-11-07 18:18
zdravím, třesou se mi ikony na ploše, PC mám skoro nové.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeJan 2014-11-20 07:54
Dík super stránka pomohla ;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeLibor 2014-11-29 10:15
Dobrý den, mám problém s notebookem HP, většinou to vždy po zapnutí padá obrazovka do tmavě hnědé a zobrazí se tabulka administrator keys, velmi málo kdy se podaří, aby běžel normálně, čím to může být? Děkuji LIBOR k.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # dlouhé zapínání PCJarda 2014-12-20 08:57
Dobrý den, PC po delším vypnutí (několik hodin) dlouho zapíná - třeba minutu se nic neděje a pak pípne, rozběhnou se větráky a funguje normálně, děkuji za návrhy
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: dlouhé zapínání PCJarda 2015-01-20 12:24
Pomohlo nastavení BIOSu na FailSafe Defaults
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeJirka 2014-12-21 10:16
Zdraví mám problém s Pc. Nedávno mi zamrznul a nešlo to jinak než ho natvrdo vypnout. Od té doby se nic nenačte a akorát to při zapínání hází chybu HDD is no detected cely PC jsem rozebral a poskládal do kupy vše očistil přecházel kabely k disku a stále nic už nevím co s tím. Děkuji za rady
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Nefunkční grafika PC?Franta 2014-12-28 10:55
Dobrý den,

sestavil jsem si počítač s grafikou R9 285. Po zapnutí PC se na GPU netočí ventilátory a na monitoru se nic nezobrazuje (zkoušel jsem i jiný monitor). Mám cpu FX 8320 a zdroj 500 W Seasonic ss500et active PFC F3, což by výkonostně mělo vyhovovat. Po startu Pc ani neprobliknou ledky na klávesnici. Přídavné napájení na grafice je zapojeno. RAM jsem zkoušel přesunout do jiného slotu. PC nepípá a ostatní ventilátory se točí. Nejsem v tomhle znalý, ale kdyby se našel někdo kdo se s podobným problémem setkal, budu rád za jakékoliv informace co by tomu mohlo být.
Děkuji


Spíše máte nějaký problém s deskou než s grafikou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Nefunkční grafika PC?Franta 2014-12-28 16:13
Děkuji vám za ochotu,

podařilo se mi půjčit funkční grafiku ta taktéž nefungovala (grafika ani zdroj to nejspíš nebude). Chtěl bych se tedy zeptat zda by jste mi nemohl poradit jak bych mohl zjistit v čem je problém (zapojení kabelů mám dle manuálu, 1 ks RAM jsem zkoušel i do jiných slotů).
Děkuji Vám mnohokrát

>> Admin 31.12.14: Dobrý den, z toho co popisujete bych to viděl nejpravděpodobn ěji na vadnou základní desku, za pedpokladu že je vše připojené OK. Jako druhá možnost by se jevil processor, zkontrolujte zda vaše deska podporuje typ použitého procesoru.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Základovka, nebo procesor?MiF 2015-01-03 10:52
Přeju krásný den.
Před třemi lety jse kompletně upgradoval staré PC. Po letech bezproblémového provozu je tu problém zmiňovaný v článku. Po zapnutí se PC snaží naběhnout, nicméně po několika sekundách se zastaví a po chvilce se opět pokouší o start.

Empiricky jsem dospěl k zjištění, že po odpojení 4-pin napájení procesoru od MB se PC už nevypíná (nicméně bez napájeného procesoru je to k ničemu). Pomůže tohle zjištění k bližšímu určení problému "vadná zákl. deska vs. vadný procesor"?
Nebo je tu jiný možný problém?

Děkuji za nápady a názory.

>> 6.1.2015 Dobrý den, zkuste reset biosu (vyndat baterku a odpojit ze site), občas pomůže. Pak spíše vadná deska.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Základovka, nebo procesor?MiF 2015-01-17 22:25
Díky za odpověď. Kompletně jsem ho rozebral, zároveň i vyčistil, vyndal baterku kvůli resetu BIOSu... Po složení a nastartování PC běží, jako kdyby nikdy nezlobil. Takže vlastně ani nevím, čím to bylo. Ale funguje. Díky za nakopnutí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # instalaceolda 2015-01-09 21:54
Na ntb sem nstaloval w 7 uz blbly a chtelo to restart tak ok ale ted je to ve smyčce a ani v nouzovem rezimu to nejde ptoste se chce doinstalovat ale ani to ejde rada specha
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujenikola 2015-01-11 13:15
Zdravím, dnes mi spadol ntb na.zem zapnem ho ale nenačíta... vždy ostane len sivá obrazovka...dá sa s tým niečo robiť????? Ďakujem
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Neustále pracující větráníMichaela 2015-01-14 20:28
Dobrý večer,
ráda bych zde poprosila o radu ohledně mého ntb ASUS K53E. Notebook mi téměř po celou dobu, co je zapnutý hučí, větrání běží nepřetržitě. Původně jsem myslela, že je toto způsobeno nadměrným zaprášením uvnitř notebooku, proto jsem ho nechala vyčistit v odborném servisu, avšak ani po vyčištění se problém nevyřešil. V servisu, kde proběhlo čištění, mi bylo řečeno, že prachu uvnitř příliš nebylo a že toto nebylo příčinou nadměrného větrání, že je chyba nejspíše někde v hardwaru, který údajně vysílá špatné informace do větrání, a to pak neustále pracuje. V servisu byl proveden i restart biosu, který však nevyřešil nic. Mám obavy, aby toto nadměrné větrání nesnižovalo životnost mého notebooku. Dále bych chtěla podotknout, že mi zároveň uvnitř ntb "štěrchá" uvolněná malá součástka právě v místě větráčku. Ráda bych Vás touto cestou poprosila o radu, zda by dle Vašeho názoru rozebrání ntb svépomoocí mohlo být řešením, případně o radu, jak postupovat. Notebook je starý přibližně 3 roky, proto se mi nechce rovnou nad ním "lámat hůl". Děkuju, s pozdravem Míša.

>> Admin 17.1.15 >> Dobrý den, stáhněte a spusťte nejaky merici nastroj, např. hardware info. Ověřte teploty v klidu (plocha bez práce s ntb ca 5minut). Pak pusttě nějaký syntetický test (3D mark) a zjistete teploty v zátěži. Teploty provnejte na internetu s teplotami pro váš model ntb.

Fouká z ntb studedený vzduch (nepředává se teplo), vlažný vzduch (předává se nedostatečně) nebo horký vzduch (předává se OK)?

Problémů může být celá řada. například tržené šrouby chladiče. Prasklina v heatpipe - chybí chladící médium. Vadné teplotní čidlo. Teoreticky i nějaká šmejdská pasta jež po čase zatuhla natolik že izoluje.

K té životnosti. Pokud větrák běží na plno, snižuje se životnost samotného větráku co se týče zbytku ntb, spíše se naopak zvyšuje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # PC se nevypnePepan 2015-01-17 15:18
Normálně v poho zapnu PC ale když ho chci vypnout přes start tak se vypne tak do pulky a přejde do režimu spánku(obraz straty signal,větrák hučí a to je vše)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMarie 2015-01-23 21:01
Dobrý den. Co dělat, když zčerná obrazovka a u notebooku svítí jedna dioda? Můj notebook je 6 let starý a má jedno jádro. Je to celeronka. Chtěla bych právě vědět, jestli co s ním má ještě cenu, nebo si mám koupit jiný. :( Děkuji za odpověď.

>> Dobrý den, dát na diagnostiku do servisu. Cerná obrazovka může být uspalej ntb, vyplej ntb, nebo vadne LCD, vadná deska, vadne ram, vadne CPU je to pdoobne jako byste řekla auto nejede co dělat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMachMar 2015-01-26 06:00
nejdřív potřebuju vědět jaké dioda svítí nabo co ta dioda znamená
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMarie 2015-01-26 21:32
druhá zleva
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMachmar 2015-01-30 12:16
jakou má ikonu nebo jaká je vdle značka
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMarie 2015-01-30 16:26
Jsem pako nenapadlo mě se na to dole podívat. Je to ikona vypnutí pc, ale je mi divné že obrazovka zčerná, jako kdyby byl pc vybitý, což nebyl. :) Už nějakou dobu se to zas přestalo dít. Tak nevím jestli co řěšit, ale raději jsem se zeptala. :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # PC SEKNeys 2015-01-27 00:39
Zdravim.
Mam problem se zasekavanim pc,stane se to,kdyz se prestane tocit u gpu ventilatory,obr az preblikava a obcas vypadne pred tim internet a v reprakach to krupne,zkousel jsem jiny zdroj a bez uspechu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeDusan 2015-01-28 08:57
Zdravím mam dotaz zda nevíte jak zjistím zda je vadná deska či procesor?mam starší desku MSI K8 Neo s amd athlon 64,po připojení do síte se hned rozjede, ventilatory na chlazení i na grafice běží ,ale dál nic.monitor zustáva černý.mam vše odpojeno,zkouše l jsem i jiné RAM,jinou grafiku.Dík za radu jo zdroj v jinem PC běží bez problému

>> Dobrý den, nelze říci nikdy na stopro.., ale pravděpdobně deska, zvláště pokud se sama zpane po připojení k síti bez nastavení tohoto v biosu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujepatrik 2015-02-03 17:54
Dobrý den,mám problém,stahova l jsem program na úloz to, a zničeno nic se me vypnul notas a ted už mi nejde spustil jen dokola nabíhá a nic,zkoušel jsem i f8 a spustit v nouzovém režimu a nic restartuje se a nic,ale do BIOSu se normálně dostanu ale nevím co tam,můžete mi poradit nebo musím na servis a jaká by byla cena? Děkuji za odpověď.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
-1 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeJirka 2015-02-09 07:46
Zkus vyndat a očistit disk. poté restartuj BIOS. Mě to pomohlo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
-1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeTereza 2015-02-17 02:17
Dobry den,

mam laptop HP Probook 4720s a temer po 4 letech se mi pred par dny zacal prehrivat tak moc, ze se i vypne. Pote lze zapnout, ale radeji ho uz necham vypnuty, protoze hodne huci. Za celou dobu s nim nebyly problemy. Obcas se se zahral, ale ne tolik. Nyni se zahriva a huci jiz po zadani hesla. Jsem v cizine a docela mi dela starosti. Nechala jsem ho dnes vycistit a pan po netu pise, ze to zrejme nebyl ten duvod a stale se hreje. Je mozne, ze to ani ,,trochu" nepomohlo? Nerada bych totiz, aby se treba hledal problem, kde neni... Pan take psal, ze by to mohlo byt grafickou kartou nebo termostatem, je to mozne? A ze prehrivanim se pripadne muze ponicit graficka karta...

Byla bych moc vdecna za odpovedi. Nejsem zrovna odbornik...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
-1 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeJirka 2015-02-18 11:40
Zkus ho důkladně vyčistit hardwarově (Vyhoukat např. kompresorem) A sežeň si chladící podložku nejsou tak drahé a vydrží ti to dýl
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
-1 # RE: RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujetuan4 2015-07-19 06:29
No,nejsem si jist,že by vyhoukání nějak moc pomohlo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
-1 # konecborek01 2015-03-02 08:43
Dobrej, chci se jen ujistit ze vim na čem jsem každopádně mám stůl mplonitor nahoře bednu na desce pod stolem (ne na zemi) a minuly týden se mi povedlo cely stůl převrátit a PC sebou docela nehezky seknul na zem a ted když ho zapinam červena kontrolka už neblika jenom svítí,monitor se vůbec nezapne ventilátory fungují všechny ale z krabice slyším pískání asi v 5sekundovych intervalech... Takže je moje táže ze se otřásl HDD a skončil? Díky za odpověď :)

>> Admin 3.3.15
>> Dobrý den, může být, avšak to by se na monitoru ukázalo aspon něco. Ty kódy lze debugovat, v manuálu k desce budete mít co to pípání znamená. Jinak to tipuji na povyskočené RAM ze slotů, případně grafiku. Zkontroloval bych i správné uchycení chladiče CPU.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMatthew 2015-03-05 08:16
Dobrý den , počítač mám dva roky a zatím s ním nebyly problémy . když jsem ho chtěl dnes zapnout tak se jen protočily ventilátory a vypnul se. Teď ho nejde zapnout vůbec mohly byste mi stím poradit ? Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeBellargo 2015-03-07 20:15
Mě pomohla výměna zdroje a základovky ( zjištěno že mi PC nakopávaly vysoké výkyvy prudu, odpálil se zdroj a vzal sebou i desku - ta se v jednom rohu zahřívala během pár vteřin do hodně ,,hajs " teplot. Podívej se na základovku jestli se tam někde nepřifoukly kondenzárory apod.. Je výhodou mít alespon náhradní zdroj a začít u něj..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Nejde zapnoutsir55 2015-03-23 18:10
Mám problé, dřív když jsem ve zdroji zahejbal se žlutým kabelem Pc naběhlo, tak jsem si zakoupil nový zdroj (funkční), počítač neudělá nic..led kontrolka svítí ale s vetráčkem na zdroji to nepatrně pohne a nic se nestane ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Nejde zapnoutBellargo 2015-04-22 12:42
I nový zdroj nemusí být nutně funkční ( vlastní zkušenost ). Pokud ti ten starý funguje i nyní lépe ( byt s hýbaním kabýlku ) tak bude problém i v tom novém.. Zkus ten novej aspon někde jinde v jiné sestavě, mášli možnost..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeadzy 2015-04-20 16:45
Zdravim mam takovy podle me kuriozni pripad. Kdyz zapnu asi tak 5 let stare pc tak se vsechny ventilatory zacnou tocit zdroj sviti a mechanika a hardisk delaj zvuky ale obraz nejede .Ale to divny na tom je ze ono se to nekdy rozjede kdyz ho zapinam a vypinam par minut tak na konec na jede a kdyz najede tak jedine kdyz hardisk jakoby zapiska kdyz nezapiska atak obraz nejede tento problem ma uz od prvni dne co sem si to pc postavil ale nejak mi to nevadilo nechaval sem ho zapli pres noc, ale nedavno se mi rozbil notbuk a a chci hrat aspon na tom starym ale uz se mi ho nedari zapnout tak aby jel obraz nejaky tipy ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeBellargo 2015-04-22 12:45
Ahoj, to že ti běží větráčky a svítí kontrolky, neznámená bohužel že ti nejde jen obraz.. Opět to může dělat zdroj nebo základovka, nebo grafika, nebo HDD.. Naběhne ti alespon to základní log? nebo prostě pořád černo? Pokud ani to logo když zapínáš pc na začátku než začne startovat windows tak HDD to nebude.. Do biosu se taky nedostaneš?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeadzy 2015-04-29 13:51
Snad je to odpoved na me obraz je cern nedostanu se nikam monitor dokonce sviti oranzove, kdyby se to rozjelo tak by svitil zelene a zdroj a grafiku mam novou takze uz jen hdd nebo zakladovka jen mi prijde divny ze to proste nekdy jde a nekdy ne
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMartin 2015-04-20 21:34
co mám dělat když při spuštění mého notebooku se zoobrazí No bootable device__insert boot disk and press any key

??
moc prosím :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeBellargo 2015-04-22 12:50
Zapojit HDD? Píše ti že nevidí to odkud má bootovat ( HDD, flashka.. ) Zkus vyndat HDD a šoupnout ho do jiného notesu/ stolní pc.. nevim jestli má notes SATA a nebo starší variantu.. Někdy ho stačí pouze dvakrát třikrát vyndat a znovu připojit.. Neptej se mě proč... prostě to pomohlo..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujePavel 2015-04-26 16:05
Mám problem s PC.Zapnu ho vsetko ve skrini funguje.vetraky se toci PC nabehne v klidu.
Zapnu CS:GO nebo The Sims 3 a po 1min. PC se sekne i se zvukem,cerna obrazovka.Za chvili modra obrazovka a pak restart a po restartu to same :(.Zkoušel jsem vymenit obe RAM pameti u jedne se vypnul driv a u druhe pozdeji nwm co mam stim delat doufam,ze poradite
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # win 7Pepa 2015-05-10 08:51
Dobrý den, při startu PC je vše o.k. klavesnice přes USB je funkční. Po potvrzení spuštění obvyklým způsobem se ale vypnou USB a nelze ani myší a ani klávesnicí nelze potvrdit profil... nevíte jak toto vyřešit?

>> admin 22.5.15
>> problém bude v systému, zkusil bych obnovení systému do dřívějšího bodu. Tzn. nabootovat cd s windows -> opravit systém a vybrat obnovení systmu do dřívějšího bodu. Nějak tak to tam je. Další možnost, je-li to PC staré, zapojit PS2 klávesnic.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # KlávesniceJaroslav 2015-05-22 18:02
Dobrý den, Jednoho dne sem si koupil klávesnici a nový(natunil) počítač. Bohužel mi po čase sám od sebe začal psat tohle
P+kná pak to vymazalo a napsalo to tohle faktttttttttttt ttttttttttttttt a spamovalo t a jěště mi místo delete to mám jako enter prosím poraďte
:((
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # nouzovy režimPřema 2015-06-13 06:15
moc bych prosil o radu v polovine psani do vyhledavace se mi sekl komp restartoval jsem zacali se nacitat windows ale pak zcerna monitor a konec jde spustit jen v nouzovem rezimu se siti jinak ne nevite nekdo co stim ? diky moc za pripadnou radu email tel 606112022
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeradek cuba 2015-07-02 12:47
dobry den mam problem dostal jsem grafiku ASUS rock solid heart touching zapojil jsem jej zastrcil jsem kabel od monitoru a spustil pocitac po dlouhe dobe se monitor stale nespustil (neni problem v monitoru ani v kabelu ani spatnem pripojeni mam dojem ze to bude v te grafice a jestli to je v ni tak jak to opravit)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeŠtěpánka 2015-07-13 13:18
Prosim o radu , po zapnuti počítače obrazovka problikava v intervalu 10 sekund. Čím to může být? dekuji za každou radu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujealda 2015-07-21 11:04
počítač se mi zapne jede normálně v pohodě ale třeba po 2 nebo 3 hodinách se zasekne a musim ho vypnou na tvrdo a pak zas de
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujenicolas 2015-07-31 07:51
Dobrý den

Co mám dělat když mi nejde do grafické karty proud a problém v drátech není ani ve zdroji.
Předem děkuji za odpověď.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # konfiguraceanonym 2015-08-03 08:04
Zdravím.
Mám problém s konfigurací. Pc se restartoval a začala konfigurace, ale ta se nezdařila a teď mi to stále hlásí "Vrácení změn", avšak pc nic nedělá, nereaguje. Mám vyzkoušet nouzový vstup?
Děkuju
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeasťo 2015-08-13 20:29
Dobrý deň, prosím vás, mal som k ntb pripojený tv cz kábel vga, zasunul do ntb hned nabehol obraz a v ntb sa vypol, takto mi to fungovalo asi rok bez problémov, momentálne ked teraz pripojím ten samý tv hlási no signal,,mám tosh. sat. L300, win7 32bit,,skúšal som rôzne rozlíšenia, najnovšie ovladače, preinstaloval win, nič sa nedeje,, keď pripojím k tv iný ntb bez problémov to ide (fujitsu siem v1000,xp prof),, nejaká rada? dakujem
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # PomocLestly 2015-09-01 12:35
Chtěl bych poprosit o pomoc .. Počítač jsem nechval opravovat .. vyměnili mi grafickou kartu , zdroj , ramky . počítač 4 dny funoval bez problemu . Dnes se mi počítač z ničeho nic zaseknul a když jsem ho vypnul a zapnul naskočila mi jenom černá obrazovka a hláška není signal .. nechal jsem to být a asi po 2 hodinách jsem počítač zapnul a fungoval ale pouze pár minut pak se zase zaseknul a zase nebyl signal.. projel jsem desítky webu kde měli stejný problém ale nedokzali najít správnou odpověď proč se to děje .. Moc prosím o pomoc a předem velice děkuju :(
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Odpověď na dotaz.tuan4 2015-09-01 12:55
Reklamovat znova.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Po zapnuti zacne smrdetPatrik 2015-10-06 20:00
Zdarec kdyz zapnu pc tak asi po 30 sekundach zacne smrdet muzu se zeptat cim to je mam se neceho obavat ?
Muze to byt trochou prachu v case?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Po zapnuti zacne smrdetJirka 2015-11-05 14:34
Zdravím tě Patriku. Prvně zkus počítač řádně vyčistit od prachu (nejlépe profoukat kompresorem). Jestli ani toto nepomůže začal by jsem se zabývat tím odkud přesně jde např. ze zdroje. Moc jsem ti nepomohl ale alespoň něco.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujePepa 2015-11-06 18:59
Dobry den mam problem s notasem jedna se o acer aspire e15 je relativne novy a nejdnou po zapnuti se rozsviti jen kontrolka roztoci se ventilator ale monitor je cerny
zkousel jsem pripojit externi monitor a nic nevite co s tim ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeAlena 2015-12-27 13:44
Dobrý den. Prosím o radu.Trvá již 3 dny. Když se zapínám tlačítkem power první spouštění stolního pc,tak najíždí normálně do startu a hned spadne.vypne se sám. Pak znovu stisknu tlačítko power v pc a podruhé již pc naběhne a normálně pracuje celý den. větráky jsou asi týden sníženy na desce na nejmenší otáčky .Na Low.Táhly do skříně hodně prachu. Pc vyčištěn. A druhá chyba,která trvá déle..Windows 7 i 10 to dělá -když restartuji pc přes start-vypnutí,restart ...tak pc se vypne do restartu..vše pořád jede v bedně...hučí,točí se ventilátory,ale je už černá obrazovka na monitoru,a pc nenajede po restartu..je stále černá obrazovka,tak musím zmáčknout tvrdý restart a ten pomůže..pc se vypne a hnedka najede. Je to pc mé postiž.dcery..tak moc prosím o rady. Ona ho má ráda na dětské hry. PC má pouze jeden ventilátor zadní již vadný, při otáčkách hodně hučí.Čeká ho výměna. Ale je to již delší časová vada. Ten start teprve 3 dny blbne a restart i po čisté instalaci systému.Děkuji moc za odpovědi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujelukasis1 2016-01-16 15:47
toto vypadá na vadnou desku,nebo grafiku můžou to způsobovat viry, radši bych skusil pc rozebrat a řádně vyčistit i když...může to způsobovat ten větrák že nechladí tak se pc přehřívá...nákup nových komponentů,pc tě nemine
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Točí se ventilátory chová se jako normálně ale nezobrazuje, pouze černý obrazSimpetr 2016-02-23 13:19
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je možné že mi nejde grafika skrz to je nefunguje zdroj
konkrétně ten 6 pinový kabel do přídavného napájení grafické karty protože Grafika zapiští jak jste uváděl v článku ,ale je tam ten kabel zapojen.
Jedná se o ručně skládanou sestavu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeAdam N. 2016-02-26 11:50
Dobry den, jakmile zapnu ntb tak jde vse v pohode az na to ze pri uvodni obrazovce se objevi PROSIM POČKEJTE a nacita to asi 2hodiny pote tam naskočí VÍTEJTE a to se nacita a nacita ale plocha nikdy.. stalo se mi to dneska rano poprve.. a zkousel sem nouzovy režim a ten načetl windows ale pak se objevila cerna obrazovka a šipka.. se šipkou se dalo pohybovat ale stejne to nepomohlo.. prosim pomoc dneska se musi poslat veci ohledne prace.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeAlena 2017-02-14 20:26
Bohužel pomůže jen reinstal do továrního nastavení. U mne to bylo totéž a pomohlo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeMichal J. 2016-02-26 16:05
Dobrý den přeji,

prosím o dobrou radu :-). Složil jsem si PC z různých starších komponent. Bohužel se občas náhle vypne, při pokusu o zapnutí na základní desce svítí červená kontrolka CPU_Led, někdy se to hned zase vypne, jindy se dál točí ventilátory, vše svítí a nejde to vypnout ani 4 sec. držením tlačítka Power. Když vyndám procesor a opět jej vrátím zpátky, PC zázračně obživne, BIOS nahlásí výměnu CPU, Windows vesele najede a vše je OK do doby, než se celý cyklus opakuje. Problém je buď v CPU Athlon II X2 245 (koupeno na Bazoši) nebo v desce ASUS M5A97 Pro (opravena v servisu po incidentu s bleskem). Anebo prostě vadný kontakt mezi některou nožičkou CPU a paticí. BIOS aktuální, baterie nová. Potřeboval bych zjistit, v čem je problém, ať nekupuji znovu něco, co je vlastně funkční. Prosím o pomoc (přátelskou radu), je-li to dle popisu možné. Předem děkuji!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeEda 2016-05-10 20:58
Dobrý večer, mám problem s počítačem když se chcu podívat na film ddám do dvd mechaniky dvd a dvd se načte film chvíly jede ale počítač se restartuje s ničeho nic nevím co by to mohlo být za problém.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeHonza 2016-08-10 21:59
Dobry večer mam takovy problem koupil sem si PC sestavu: Intel core I5 6500, Grafika R9 380x strix, Zakl. deska: GIGABYTE Z170-Gaming K3,RAM:DDR4 Kingston HyperX FURY Black (Kit 2x8GB) 2666MHz, 1TB HDD, Zdroj: Zalman ZM-600 GSII (600w) Pri zapnuti se pc zapne a běží přibližňě 7sec. Potom se na 3 sec. Vypne a znovu se sam zapne..a porad dokola..po precteni na nekterych strankach jsem cetl radu vyzkouset spustit pc bez grafiky a stejny problem..Deska na zdroj dobre zapojena a 2x4 pin na cpu taky, netusim v cem by mohl byt problem. Za kazdou radu dik.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeTomáš 2016-10-22 11:09
Dobrý deň mám problém mám v počítači led pásik nie je tam kvalitné lepidlo tak...Niečo som robil na pc a ten led pásik sa odlepil a spadol mi na zdroj a počítač sa vypol a teraz ani nejde zapnúť ani nič.Potebujem pomoc prosím :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Při zapnutí černá obrazovkaOndra 2017-02-04 12:23
Dobrý den, PC mám cca 2,5 roku Teď mi poslední dobou blbne při zapnutí. Vše normálně běží dle zvuku načte i win 7, ale obrazovka je bez signálu. Vypnu přes tlačítko on/off a při opětovném zapnutí opět vše funguje. Občas se mi to stává i při vyšší zátěži při hraní her. U toho je tedy slyšet, že chlazení na grafice jede jak blázen. Ovšem někdy hraji hru i 3 hodiny jindy se nedostanu ani do menu. Při zátěžovém testu grafiky dělalo též tudíž jsem měl podezření na to, pak mě napadlo zapojit ještě přídavné napájení a pomohlo to, jenže teď je to zase stejné. Mám podezření na zdroj, ale nemám si ho možnost vypůjčit. Chci se zeptat, zda lajk jako já má nějakou možnost ověřit, zda zdroj odchází a koupit nový. Současný typ:Sweex 400W
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # NB Acer stabilni jen s 1 RAM1hroch 2017-02-09 18:43
NB Acer Extensa 7620G, CPU T5750, 2x1GB DDR2 667MHz. Neocekavane pady - nekdy nekolik dnu klid, pak i 5krat/den - pres BSOD a nasledny restart. Samo, vsechny vnitrnosti vycisteny, CPU, PM965, GPU chip prepastovano. Zjisteno
1. AIDA64 test stability stress cache se zastavi po cca 30 sekundach s hlaskou Hardware failure
2. Prime 95 - po cca 15 min Worker2 chyba a jde do stopu.
3. MemTest - 14 hodin -vse O.K.
------
A ted! - s 1 modulem RAM funguje vse naprosto O.K.
Nezalezi, zda je pouzit modul 1 nebo 2 a zasunut do slotu 1 nebo 2.
-------
Nejaky napad?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: NB Acer stabilni jen s 1 RAMAlena 2017-02-14 20:30
Zkusit vyměnit ramku jen za jednu,ale 2 gb.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: NB Acer stabilni jen s 1 RAM1hroch 2017-02-16 21:31
Citace Alena:
Zkusit vyměnit ramku jen za jednu,ale 2 gb.

A co tim docilim?
To mi neprispeje k reseni vyse popsaneho problemu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: NB Acer stabilni jen s 1 RAM1hroch 2017-02-19 17:39
Mel jsem k dispozici jeste dalsi 2 RAM - 1GB a 2GB.
Provedl jsem spoustu testu ve vsech kombinacich a vypada to, ze jedna z puvodnich RAM odchazi. Samostatne funguje bezvadne, ale v libovolne kombinaci s ostatnimi tremi test Cache po nekolika sekundach spadne.
Abych nechvalil dne pred vecerem, zatim to jede 12 hodin O.K.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeklára 2017-02-14 17:50
Zdravim,poraďte mi prosim po zapnutí notebooku jenom šedá obrazovka.Ventilátory normálně jdou a nabitej taky je.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak řešit problémy s PC, aneb co dělat když PC nefungujeAlena 2017-02-14 20:23
Toto jsem řešila na mém starším notebooku. Pokud tam máte i grafickou kartu zvlášť,ne jen integrovanou , tak servis, kde ho vyčistí a opraví grafiku. Zanesena a seknuta druhá grafika.Pak mi vše najelo,prý je to časté,pokud není čištěn notebook a má 2 grafiky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    WWF  BOINC     Planetary Annihilation
Copyright ©2008-2016 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme, template conversion by Yeah(c)
i-skladka run an Open Source CMS system Joomla! | Site map: Site map | Compatible with:
FirefoxIE7, 8SafariOperaGoogle Chrome
[CNW:Counter]