Jak nastavit bootovací sekvenci v BIOSu

Hodnocení uživatelů: / 25
NejhoršíNejlepší 

 

   Ačkoliv se zde stručný postup již vyskytuje, tuším že ve článku ohledně instalace operačního systému, "nahazuji" jej sem znovu zvlášť pro pořádek.

 

 

   Ačkoliv se zde stručný postup již vyskytuje, tuším že ve článku ohledně instalace operačního systému, "nahazuji" jej sem znovu zvlášť pro pořádek. 

 

   Existují různé druhy BIOSů, které se vzájemě liší vzhledem interface, případně názvy některých kategorií. Pokusím se zde popsat jak tento úkon provést u nejčastěji používaného BIOSu v noteboocích a u osobních počítačích. Následně dokáže, myslím si, každý provést tento úkon v rámci jakéhokoliv standardního BIOSu. tedy v bodech:

 

   1. Jak se dostat do BIOSu -  do BIOSu se lze dostat tak, že ihned po startu PC začnete mačkat klávesu/y skrze které se do BIOSu vstupuje. Klávesy se zobrazují po spuštění PC, ale obvykle je nestihnete zaregistrovat. Nejčastěji se jedná o samotnou klávesu DEL(DELETE) pro 95% desktopových PC, poté se může jednat o klávesu F1, nebo F2 , také F10 nebo kombinaci kláves ALT+F2 (často notebooky). Tedy ihned po spuštění, nebo restartu PC mačkejte klávesu např. DEL dokud nevstoupíte do BIOSu.

   Po spuštění PC se zobrazují na monitoru technická data počítače apod. na této obrazovce nebo na obrazovce před ní, obvykle bývá ve spodním řádku napsána vstupní klávesa/y do BIOSu daného PC, tedy můžete také na těchto obrazovkách použít klávesu Pause pro jejcih zastavení. Rozjetí počítače provedete poté opětovným stisknutím klávesy Pause.

 

   2. změna pořadí bootování

  • Notebook - jděte do menu "Boot" zde změněte pomocí kláves jež jsou popsány v nápovědě vpravo pořadí v jakém má PC načítat. (obvykle klávesy "+" a "-", nebo "F5" a "F6" )

 

biosntbs

 

  • PC - jděte do menu "Advanced BIOS features" a zde nastavte dle potřeby obr. 1
  • PC - jděte do menu "Advanced BIOS features" dále do sub menu "Boot sequence" a zde vyberte dle potřeby. V podobném duchu jsou všechny další BIOSy tedy by neměl být problém se do nastavení změny bootovací sekvence dostat.

 

   obr 1   obr 1

 

   3. Uložení nastavení -

  • Pro ntb - jděte do menu exit a opusťte BIOS s uložením provedených změn. Na toto se Vás BIOS sám dotáže před opuštěním.
  • Pro PC - jděte na položku "Save & exit setup" a potvrďte.

 

Komentáře a dotazy k produktu  

 
+1 # RE: Jak nastavit bootovací sekvenci v BIOSumathew002 2012-11-04 08:57
Dekuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+3 # RE: Jak nastavit bootovací sekvenci v BIOSuAndrej 2012-11-29 15:10
Je to chytrý ale já se nemůžu dostat do "Advanced BIOS features". K tomu mi u ''IDEO: WDC...'' se mi ukazuje výkřičník.. nechápu to.. díky za odpověď(radu)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    WWF  BOINC     Planetary Annihilation
Copyright ©2008-2016 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme, template conversion by Yeah(c)
i-skladka run an Open Source CMS system Joomla! | Site map: Site map | Compatible with:
FirefoxIE7, 8SafariOperaGoogle Chrome
[CNW:Counter]